Cieľom dvojdňového podujatia je spoločne identifikovať medzery v procese skvalitňovania vzdelávania a nájsť spoločné riešenia pre vytváranie podporného prostredia vo vzdelávaní a na školách. Zámerom je otvoriť diskusiu pre vzájomnú spoluprácu, aby kroky k zmene vzdelávania na seba nadväzovali a navzájom sa nevybíjali.
Spoločnosť sa prudko mení a školstvo by na to malo reagovať. Už dlhší čas sa v Česku i na Slovensku podnikajú pokusy o čiastkové či komplexné premeny vedúce k modernému vzdelávaniu. Budeme posudzovať priebeh, úspechy a neúspechy českej a slovenskej cesty k systémovým zmenám – čo z toho malo/nemalo vplyv na učenie detí a na čo reagovala verejná mienka. Navzájom porovnáme slovenské a české vzdelávacie inovácie, sústredíme sa predovšetkým na úspešné príklady. Spoločne sa pokúsime vytypovať najdôležitejšie oblasti a vybrať najefektívnejšie nástroje, ktoré najviac prispejú ku kvalitnejšiemu vzdelávaniu aj k zapojeniu verejnosti. Závery zo spoločného česko-slovenského podujatia budú použité v programe Nadácie Pontis – Generácia 3.0 a aktivitách organizácie EDUin – EDUína.
PODUJATIE JE LEN PRE POZVANÝCH ÚČASTNÍKOV
Podujatie sa uskutoční ako súčasť spoločnej aktivity Nadácie Pontis v rámci programu Generácia 3.0 a európskeho projektu Social(i)Makers v spolupráci s partnerskou organizáciou z Českej republiky EDUin – Informačné centrum o vzdelávaní. Projekt Social(i)Makers je realizovaný v rámci programu Interreg Central Europe, s podporou Európskej únie, prostredníctvom Európskeho fondu regionálneho rozvoja.