Seminár: Podpora firemného dobrovoľníctva

Príďte si vypočuť rady od odborníkov a inšpirujte sa príkladmi dobrej praxe z domova. Rozbehnite firemné dobrovoľníctvo, naštartujte angažovanosť zamestnancov, podporte organizácie v mieste vášho podnikania, vyriešte právne otázky a vytvorte systém oceňovania, pri ktorom bude chcieť byť každý zamestnanec súčasťou vášho firemného dobrovoľníctva!

program

8:30 – 9:00 Registrácia účastníkov
9:00 – 9:05 Otvorenie
9:05 – 9:50 Motivácia k dobrovoľníctvu z 3 uhlov pohľadu – firmy, zamestnanca, organizácie
Alžbeta Brozmanová Gregorová – Prezidentka Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií, trénerka
9:50 – 10:30 Právne aspekty firemného dobrovoľníctva
Eva Braxatorisová – advokátka, programová manažérka programu Advokáti Pro Bono
10:30 – 10:45 Coffee break
10:45 – 11:30Best practices domácich firiem: Diskusné stoly
Diskusný stôl 1: Ako oceniť a motivovať dobrovoľníkov
Dobrovoľníci potrebujú cítiť, že ich čas a vynaloženú energiu si firma váži. Ako im to dať najavo, aby zostali motivovaní dlhodobo a zároveň sa do dobrovoľníctva zapájali aj ďalší zamestnanci? Vedie Ľubomíra Šoltésová, U. S. Steel.
Diskusný stôl 2: Dobrovoľníctvo ako súčasť strategického projektu
Aké princípy pomáhajú efektívne nastaviť dlhodobú spoluprácu v oblasti dobrovoľníctva? Vedie Jaroslav Grygar, Whirlpool Slovakia.
Diskusný stôl 3: Podpora dobrovoľníctva naprieč celou firmou
Dobrovoľníctvo sa môže stať súčasťou životného štýlu zamestnancov. Ako zapojiť zástupcov všetkých oddelení? Prečo dať zamestnancom možnosť výberu projektu, ktorý podporia? A ako nájsť balans medzi firemnou líniou CSR a možnosťou výberu projektu zamestnancami? Vedie Mária Babušová, dm drogerie markt.
11:30 – 12:00 Naše Mesto 2020 – Podporte organizáciu v mieste podnikania a venujte čas svojich zamestnancov
Veronika Sedláčková – programová manažérka Nadácie Pontis

dátum

20. 02. 2020 - 20. 02. 2020

čas

08:30 - 12:00

miesto

T-Systems Slovakia, Žriedlová 13, 040 01, Košice

viac informácií

Vstupné

  • ZDARMA, nutná je však registrácia
  • Kapacita je obmedzená pre 40 účastníkov

 

Pre koho je seminár určený

  • Primárne pre HR manažérov, personalistov, marketingových a komunikačných manažérov

 

Popis

Aká je motivácia firmy podporiť firemné dobrovoľníctvo? A ako motivovať samotných zamestnancov? Odborníčka A. Brozmanová Gregorová predstaví benefity firemného dobrovoľníctva vyplývajúce pre všetky 3 zapojené strany: firmu, organizáciu i zamestnanca. Odpovede na najčastejšie právne problémy týkajúce sa firemného dobrovoľníctva prinesie advokátka Eva Braxatorisová.

V druhej časti bude priestor dozvedieť sa viac o úspešných príkladoch lokálnych firiem z rôznych aspektov, a to v neformálnej atmosfére diskusných stolov. Vyberte si jednu tému a prediskutujte ju so skúsenými lídrami dobrovoľníckych programov domácich firiem.

V poslednom vstupe sa dozviete, ako sa stať súčasťou najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva v strednej Európe – Naše Mesto, ktoré slúži ako netradičný teambuilding, adresná pomoc komunite i podpora firemnej kultúry v jednom.

 

Organizátori

 

Za poskytnutie priestorov a asistenciu pri organizácii podujatia ďakujeme firme

V prípade ďalších otázok kontaktujte:

 

Veronika Sedláčková, programová manažérka
Tel.: 0918 885 011
Email: veronika.sedlackova@nadaciapontis.sk

 

prezentujúci

Alžbeta Brozmanová Gregorová

Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií

 
 

Prezidentka Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií, pôsobí na Pedagogickej fakulte UMB. Podieľala sa na príprave viacerých strategických a legislatívnych dokumentov a koordinácií projektov v oblasti dobrovoľníctva.

Eva Braxatorisová

Nadácia Pontis

 
 

Pôsobí ako advokátka a vo svojej praxi sa dlhodobo venuje aj témam neziskového sektora. Od roku 2019 koordinuje v Nadácii Pontis program Advokáti Pro Bono, ktorého cieľom je šírenie myšlienok spoločenskej zodpovednosti právnikov.

Jaroslav Grygar

Whirlpool Slovakia

 
 

Senior manažér ľudských zdrojov a konateľ spoločnosti Whirlpool Slovakia. V oblasti riadenia ľudských zdrojov pôsobí 15 rokov, má skúsenosti v téme vzdelávania zamestnancov, tvorby firemných hodnôt, filantropie a dobrovoľníctva. Pôsobí aj ako projektový líder stratégie spoločenskej zodpovednosti v regióne EMEA.

Ľubomíra Šoltésová

US Steel

 
 

Ľubomíra pôsobí ako manažérka pre vzťahy s médiami a centrum pre návštevníkov. Venuje sa spoločenskej zodpovednosti U. S. Steel Košice, prezentuje firmu vo vzťahu k domácim i zahraničným partnerom, miestnej samospráve, rozvíja firemné vzdelávacie a dobrovoľnícke programy.

Mária Babušová

dm drogerie markt

 
 

Špecialistka rezortu Spolupracovník dm drogerie markt, kde má na starosti koordináciu dobrovoľníckych aktivít dm {spoločne}. Zameriava sa hlavne na podporu a motiváciu spolupracovníkov dm drogerérie markt a šírenie myšlienok dobrovoľníctva, filatropie a ekológie.

Veronika Sedláčková

Nadácia Pontis

 
 

Programová manažérka Nadácie Pontis, kde má na starosti koordináciu aktivít pracovnej skupiny Firmy komunite a organizáciu dňa darovania a dobrovoľníctva #GivingTuesday. Tretí rok sa podieľa na príprave najväčšieho dobrovoľníckeho podujatia na Slovensku Naše Mesto.

Kto sme

Prepájame firmy, mimovládne organizácie, štátne inštitúcie, komunity a jednotlivcov, aby sme spoločnými silami dosiahli pozitívne zmeny vo vzdelávaní, v zodpovednom podnikaní a v boji proti korupcii a chudobe.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava

tel.: (421 2) 5710 8111


Instagram