12. 12. 2018 Zodpovedné podnikanie

Charta diverzity Slovensko má už 50 signatárov

K Charte diverzity Slovensko sa pridali ďalší signatári z firemného a štátneho sektora a po prvýkrát aj veľvyslanectvo

Charta diverzity Slovensko má aktuálne 50 signatárov, ktorí sa verejne hlásia k podpore rôznorodosti a inklúzie na pracovisku.

Svojím slávnostným podpisom sa k tejto dobrovoľnej iniciatíve podporovanej Európskou komisiou 29. novembra pridali firmy Arval SlovakiaO2 SlovakiaSeesame a Profesia, ďalej British CouncilHolandská obchodná komora v SRSlovenská agentúra pre medzinárodnú rozvojovú spoluprácu a Veľvyslanectvo Holandského kráľovstva.

„Holandsko je jedným z príkladov, kde je diverzita prirodzenou súčasťou života. Holanďania majú podporu diverzity v kultúre aj v sebe samých,“ povedal na podujatí Richard Kellner, viceprezident Holandskej obchodnej komory v SR.

Ďalšie firmy či organizácie sa môžu uchádzať o signatárstvo prostredníctvom webstránky www.chartadiverzity.sk. Členstvo je dobrovoľné a bezplatné.

Pozrite si fotogalériu:

Kto sme

Prepájame firmy, mimovládne organizácie, štátne inštitúcie, komunity a jednotlivcov, aby sme spoločnými silami dosiahli pozitívne zmeny vo vzdelávaní, v zodpovednom podnikaní a v boji proti korupcii a chudobe. V týchto témach sme aj experti.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava

tel.: (421 2) 5710 8111


Instagram