11. 02. 2021 Nadácia Pontis

Naše Mesto 2021 otvára registráciu pre firmy

Najznámejšie podujatie firemného dobrovoľníctva na Slovensku, Naše Mesto, ktoré organizuje Nadácia Pontis, otvára registráciu pre firmy. Zapojení zamestnávatelia dostanú možnosť už v júni vyslať svojich pracovníkov na jeden deň do lesov, škôl, komunitných centier či na hrady, ktoré potrebujú pomoc. Firmy tak v čase krízy významne pomôžu organizáciám, ktoré stoja mimo centra pozornosti, a ich zamestnanci vymenia home office za čas s kolegami.

Naše Mesto sa bude tento rok konať 11. júna. Nadviaže na úspech z vlaňajška, keď sa uskutočnilo aj v čase koronakrízy pri dodržiavaní maximálnych bezpečnostných opatrení. Pôjde pritom o okrúhly pätnásty ročník tohto podujatia, ktoré spája firmy, samosprávy a občiansky sektor s jasným cieľom – vyčistiť, skrášliť a viditeľne zlepšiť mestá, v ktorých žijeme.

Vyhráva tu každý – spoločnosti môžu vďaka Nášmu Mestu zvýšiť angažovanosť  pracovníkov, organizácie, školy či samosprávy zase dostanú potrebnú pomoc.

„Pre firmy a ich zamestnancov pripravujeme široký výber aktivít ako napríklad  čistenie brehov riek a parkov, úpravu areálov škôl, škôlok a nízkoprahových centier, alebo záchranu známych slovenských hradov, “ povedal výkonný riaditeľ Nadácie Pontis Michal Kišša a dodal: „Podobne ako vlani, aj tento rok budeme klásť mimoriadny dôraz na zdravie. Napriek náročnej situácii urobíme všetko preto, aby sa podujatie mohlo bezpečne uskutočniť, pretože pomoc občianskym organizáciám, rôznym združeniam a školám je v čase koronakrízy potrebnejšia ako kedykoľvek predtým.“

Jednotlivé aktivity na Našom Meste budú aj v roku 2021 prebiehať za prísnych hygienických opatrení a v malých kolektívoch. Na jednu aktivitu sa budú môcť prihlásiť len ľudia z jednej firmy. Väčšina pracovných činností sa bude konať v exteriéri. Zároveň ani tento rok z bezpečnostných dôvodov nezaraďujeme aktivity v domovoch pre seniorov.

Firmy, ktoré majú záujem zúčastniť sa podujatia, sa môžu už dnes registrovať na našej stránke.

Registrácia sa uzatvorí 18. marca 2021.  Prihlasovanie konkrétnych účastníkov, ako aj výber aktivít bude následne prebiehať od 6. mája.

O Našom Meste

Naše Mesto je najznámejšie podujatie firemného dobrovoľníctva v strednej Európe. Vlani sa doň zapojilo približne 3 550 dobrovoľníkov v rôznych lokalitách po celom Slovensku. Pracovníci z 84 firiem a inštitúcií priložili ruku k dielu v 14 slovenských mestách a ich okolí. Pomohli tak 97 neziskovým organizáciám, nízkoprahovým centrám, ale aj školám či škôlkam zlepšiť ich fungovanie.

Kto sme

Prepájame firmy, mimovládne organizácie, štátne inštitúcie, komunity a jednotlivcov, aby sme spoločnými silami dosiahli pozitívne zmeny vo vzdelávaní, v zodpovednom podnikaní a v boji proti korupcii a chudobe. V týchto témach sme aj experti.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava

tel.: (421 2) 5710 8111


Instagram