Na Magio pláži sa môžu záujemci bezplatne učiť posunkový jazyk

Naučiť sa základom posunkového jazyka môžu záujemcovia počas bezplatných kurzov budúci týždeň na Magio pláži na košickom sídlisku Nad jazerom

http://www.24hod.sk/na-magio-plazi-sa-mozu-zaujemci-bezplatne-ucit-posunkovy-jazyk-cl240343.html

Košice 19. augusta  - Naučiť sa základom posunkového jazyka môžu záujemcovia počas bezplatných kurzov budúci týždeň na Magio pláži na košickom sídlisku Nad jazerom. Vyučovanie  bude prebiehať každý pracovný deň 19.-23. augusta v čase od 18.00 do 19.00 h v priestoroch čitárne. Na kurzy sa nie je potrebné vopred prihlasovať."Záujemcovia môžu prísť ktorýkoľvek večer v týždni," uviedla Mirka Šáchová z Nadácie Pontis. 
Návštevníci sa naučia základné posunky, osvoja si zásady komunikácie s nepočujúcimi a dozvedia sa aj viac o ich komunite. Hovoriť rukami nemusí byť vôbec jednoduché, ale oplatí sa to vyskúšať. Košické kurzy povedie tlmočníčka a lektorka Ľubica Šarinová. "Tak ako sa učíme cudzie jazyky, je dôležité poznať aspoň základy posunkového jazyka. Nepočujúci vždy ocenia takúto snahu porozumieť im. Zapájame ich tak do nášho sveta a uľahčujeme im komunikáciu v bežnom živote," hovorí lektor a tlmočník Robert Šarina. Kurzy na Magio plážach v Košiciach a Bratislave organizuje Nadácia Pontis s podporou Nadačného fondu Telekom. 

Zdroj: 24hod.sk - TASR

Komentáre

Newsletter

Vložte svoje požadované údaje a vyberte program, z ktorého chcete dostávať novinky a odošlite.

Povinné položky