Nadačný fond Telekom predstaví svoje aktivity na Magio pláži

Od nedele 21. júla až do piatku 26. júla pripravil Telekom pre návštevníkov Magio pláže zaujímavé sprievodné aktivity

http://tlacovespravy.sme.sk/ts/2487/nadacny-fond-telekom-predstavi-svoje-aktivity-na-magio-plazi/

Vtiahnu ich do sveta znevýhodnených, ponúknu užitočné rady v oblasti bezpečného internetu, či odhalia tajomstvá posunkového jazyka. Aktivity, do ktorých sa môžu návštevníci pláže bezplatne zapojiť, podporuje Telekom v rámci Nadačného fondu Telekom pri Nadácii Pontis.

V nedeľu 21. júla sa predstavia talentované rómske deti z Divých makov. Návštevníci pláže si po energiou nabitom programe môžu spolu s nimi aj zatancovať, prípadne sa naučiť základy rómskeho jazyka. V minulom roku podporil Telekom prostredníctvom svojho Nadačného fondu dva projekty neziskovej organizácie Divé maky – festival Cigánsky Bašavel na Červenom kameni a vianočný benefičný koncert. 

S cieľom priblížiť verejnosti problematiku Nepočujúcich, ktorej sa Telekom venuje už vyše desať rokov, sa bude každý pracovný deň v tomto týždni konať hodinový bezplatný Kurz posunkového jazyka. Návštevníci pláže budú mať možnosť naučiť sa najpoužívanejšie posunky.Rozvíjať sa a vyjadrovať emócie pomáha Nepočujúcim muzikoterapia. Eddy Portella, ktorý vedie muzikoterapiu pre nepočujúce deti na Spojenej škole internátnej na Hrdličkovej ulici v Bratislave, naučí zdravé i hendikepované deti hrať na bubny.
Diskutovať o nástrahách internetu v detských rukách budú môcť rodičia na workshope Bezpečný internet pre rodičov a deti, ktorý sa uskutoční v piatok, 26. júla. Spoločne s neziskovou organizáciou eSlovensko a Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR pripravil Telekom voľne dostupnú publikáciu Deti v sieti, ktorá prináša rady, ako deťom rozumnou formou vysvetliť nástrahy internetu. Zároveň je partnerom unikátnych rozprávok o bezpečnom internete OVCE.sk. 
Milovníci dobrej fotografie a afrického kontinentu sa môžu tešiť na výstavu fotografií Afriktivity. Putovná výstava, ktorá mohla vzniknúť aj vďaka podpore Nadačného fondu Telekom, približuje nielen prácu Slovákov v tejto krajine, ale aj problémy a život miestnych obyvateľov. Zdroj: SK.SMETLAC - Tlacovespravy.sme.sk.

Komentáre

Newsletter

Vložte svoje požadované údaje a vyberte program, z ktorého chcete dostávať novinky a odošlite.

Povinné položky