Odovzdávanie starých telefónov: Tromfne Srdce pre deti Nemcov?

Vyzbierame viac? Novým partnerom charitatívneho projektu denníka Nový Čas - Srdce pre deti je O2.

http://www.cas.sk/clanok/235264/odovzdavanie-starych-telefonov-tromfne-srdce-pre-deti-nemcov.html

Dušan z Lubiny: Odovzdal som mobil, pomohol som dobrej veci!
Starý mobil do O2, ktoré sa stalo novým generálnym partnerom charitatívneho projektu Srdce pre deti, odovzdali už prví zákazníci. Za každý odovzdaný starý mobil operátor prispeje 1 € malým pacientom a detičkám s ťažkým osudom. V rámci nemeckého projektu „Ein Herz für Kinder“ minulý rok vyzbierali 585 758 použitých telefónov, čo znamená, že v priemere každý 140. obyvateľ daroval mobil. Koľko musíme vyzbierať, aby sme ich tromfli? Minuloročný program Nového Času otvoril srdcia tisíckam Slovákom. Vďaka SMS sa podarilo vyzbierať neuveriteľných 760 645 eur! Každý cent putuje na pomoc deťom, ktoré to najviac potrebujú. V 82-miliónovom Nemecku sa minulý rok vyzbieralo takmer 14 miliónov eur. Do projektu sa aj tu zapojilo veľa celebrít, mnohé z nich pomohli aj odovzdaním starého telefónu. Mobil darovali aj slávny moderátor Thomas Gottschalk (62), speváčka Sarah Connor (32) či moderátor Kai Pflaume (45). 

Projekt odštartoval len pred desiatimi dňami, dobrej veci však už stihli pomôcť moderátori Adela BanášováAdela Banášová   (32) a Matej Sajfa Cifra (33), Stanka PavolováStanka Pavolová    (31), Erika BarkolováErika Barkolová   (35) či scenárista Andy KrausAndy Kraus   (45). Priniesli starý mobil do predajne O2 a za ich odovzdané telefóny tak operátor, ktorý je generálnym partnerom galavečera na Jojke, poslal 1 euro za každý z nich na pomoc malým pacientom. V Nemecku sa podarilo vyzbierať 585 758 starých telefónov. Aby ich Slovensko pri porovnaní počtu obyvateľov tromflo, musíme vyzbierať 38 849 telefónov. Okrem toho, že vyčaríte úsmev na perách malým pacientom s ťažkým osudom, pomôžete aj prírode. Srdce pre deti je charitatívny projekt denníka Nový Čas, ktorý spravuje Nadácia Pontis.

Ako funguje recyklačný program Nový za starý
Zákazník do O2 predajne prinesie svoj starý telefón. Pri jeho odovzdaní získa kupón so zvýhodnením na nákup nového smartfónu. Ten bude vo výške zostatkovej hodnoty vášho starého telefónu. Výhodou je aj kombinovateľnosť s poskytovanými zľavami. Navyše, kupóny je možné kumulovať na nákup jedného alebo viacerých mobilných telefónov. Za každý odovzdaný starý telefón prispeje O2 z vlastného vrecka do Srdca pre deti 1 eurom.

 

Zdroj: cas.sk - red

Komentáre

Newsletter

Vložte svoje požadované údaje a vyberte program, z ktorého chcete dostávať novinky a odošlite.

Povinné položky