Poznáte dieťa, ktoré potrebuje pomoc?

Ktokoľvek môže prihlásiť individuálny príbeh dieťaťa spolu so žiadosťou o grant.

Poznáte dieťa, ktoré potrebuje pomoc? 
Pre veľký úspech zbierky a množstvo získaných prostriedkov savydavateľstvo Nového Času Ringier Axel Springer a NadáciaPontis opäť aj tento rok rozhodli vypísať výzvu, do ktorej môže ktokoľvek prihlásiť individuálny príbeh dieťaťa spolu so žiadosťou o grant. 
1. Prihlásenie dieťaťa: Prvým krokom je vyplnenie formulára žiadosti a jeho zaslanie na adresu srdcepredeti@nadaciapontis.sk. Tento formulár žiadatelia nájdu na internetovej stránke www. srdcepredeti.sk. Dôvodom žiadosti môže byť zdravotný alebo sociálny motív. 
2. Postup: Pomoc by mala riešiť závažnú situáciu neplnoletého dieťaťa, túto skutočnosť potvrdzujú odborní garanti danej žiadosti. Najmä lekári, zdravotní a sociálni pracovníci, pedagógovia a ďalší odborníci. Následne komisia vyberie z príbehov tie, ktoré si pomoc zaslúžia a odsúhlasí im príspevok. 
3. Transparentnosť: Je veľmi dôležité, že darcovia vidia, komu konkrétne pomáhajú. Nový Čas prináša príbehy konkrétnych rodín a ich detí, takže sa každá pomoc v Srdci pre deti dá ľahko preveriť. Zúčtovanie prerozdelených peňazí zo zbierky nájdete na webovej stránke projektu. 
4. Ďalšia pomoc: Zverejnené príbehy ľudí nenechávajú ľahostajnými. Veľmi konkrétne na ne reagujú, zúčastňujú sa verejných zbierok a veľmi fandia týmto rodinám a ich deťom. Okamžite po odvysielaní galavečera napríklad prišla ponuka bývania pre otca, ktorý prespával v aute, aby mohol byť blízko synčeka Samka hospitalizovaného v Bratislave.

Súvisiace články

Zdroj: Nový Čas

Komentáre

Newsletter

Vložte svoje požadované údaje a vyberte program, z ktorého chcete dostávať novinky a odošlite.

Povinné položky