Srdce pre deti pomohlo zrekonštruovať budovu Svetlušky v Senici

Zatekajúca strecha, opadávajúca omietka a vlhnúce steny v dennom stacionári Svetluška sú už minulosťou.

Zatekajúca strecha, opadávajúca omietka a vlhnúce steny v dennom stacionári v Senici sú  minulosťou.  Vďaka grantovému programu Srdce pre deti, ktoré to nemajú ľahké, sa tešia novo zrekonštruovanej budove.

Denný stacionár Svetluška v Senici poskytuje pomoc deťom a mladým s mentálnym a telesným postihnutím. Po rokoch fungovania bez významnej rekonštrukcie sa stará budova stacionáru dostala do zlého technického stavu.

Opravili strechu i fasádu

Svetluška nemala dostatok finančných prostriedkov na akútnu opravu. „Cez strechu zariadenia zatekalo, vlhli steny a omietka na budove opadávala. Zadný vchod do budovy, ktorý slúži autistom, bol v dezolátnom stave,“ vysvetľuje Mária Hrčková, programová koordinátorka Nadácie Pontis. Urgentná situácia si v záujme zdravia a bezpečnosti klientov vyžadovala rýchly zásah. Aj preto sa Nadácia Pontis a denník Nový Čas rozhodli z grantového programu Srdce pre deti, ktoré to nemajú ľahké, darovať 37 300 eur. „Z grantu bola uhradená kompletná oprava strechy a fasády a vymenená časť okien,“ hovorí M. Hrčková.

O deti je postarané

Svetluška poskytuje pomoc deťom a mládeži, ktoré majú mentálne, telesné postihnutie, prípadne ťažké poruchy správania, či učenia. Denne ju navštevuje 15 detí a ďalších 30 chodí do zariadenia príležitostne. Svetluška pomáha deťom rozvíjať ich pracovné a sociálne zručnosti a prekonávať ich hendikep. Fungovanie denného stacionára zároveň významne pomáha zachovať kvalitu života rodín s hendikepovanými deťmi. Rodičia môžu chodiť do práce, pretože sa môžu spoľahnúť, že o ich dieťa je v stacionári dobre postarané. 

Radosť z nového Stacionára neskrývala ani Simonka Vlková, ktorá trpí Downovým syndrómom. Dievčatko si vzali do opatery jej starí rodičia. „Máme radosť z uskutočnenej rekonštrukcie a sme šťastní, že Svetlušku môžeme aj naďalej navštevovať, lebo sa tu cítime dobre,“ povedala vo svojom ďakovnom príhovore, ktorý si pripravila so svojím starým otcom.

Komentáre

Newsletter

Vložte svoje požadované údaje a vyberte program, z ktorého chcete dostávať novinky a odošlite.

Povinné položky