Tesco Anjel spríjemnil leto 100 deťom

Pre deti kolegov v ťažkej životnej situácii pripravil Tesco Anjel nezabudnuteľný letný tábor.

Bobová dráha, Dobšinského rozprávky, kreatívne a športové hry. Tesco Anjel pripravil letný tábor pre deti pracovníkov Tesca, ktorí sa z rôznych dôvodov ocitli v ťažkej životnej situácii. 71 detí zažilo v júli týždeň plný aktivít v prostredí Starohorskej doliny. Ďalším 36 deťom s vážnym zdravotným postihnutím Tesco Anjel prispel sumou po 300 eur na rehabilitačný pobyt či kúpu zdravotnej pomôcky.

„Starostlivosť o našich kolegov sa nekončí zaslaním výplaty na účet, či splnením si zákonných povinností. Každý z nás sa môže niekedy dostať do situácie, kedy si nedokáže sám pomôcť a kedy potrebuje podporu ľudí okolo seba,“ vyhlásila Andrea Kožuchová, personálna riaditeľka Tesco Stores SR.

Práve z myšlienky spolupatričnosti vyrástol projekt Tesco Anjel, ktorý vznikol potom, ako jedna zo zamestnankýň Tesca následkom mimopracovného úrazu upadla do bdelej kómy. Jej dlhoroční kolegovia jej chceli pomôcť a prispieť na liečbu v hyperbarickej komore. Celkovo vyzbierali neuveriteľných 1 819 eur.

Práve to inšpirovalo Tesco k vytvoreniu celofiremného projektu Tesco Anjel, ktorým pomáha svojim zamestnancom a ich rodinám, ak sa dostanú do ťažkej životnej situácie – ako je napríklad vážna choroba dieťaťa, pri ktorej potrebujú zakúpiť rôzne zdravotné pomôcky. Tesco program rozšírilo do všetkých kútov Slovenska. Aj vďaka zdvojnásobeniu príspevkov zamestnávateľom už program minulý rok pomohol 53 kolegom Tesca celkovou sumou viac ako 30-tisíc eur.

Zdroj: Tesco Stores SR

Súvisiace články

Komentáre

Newsletter

Vložte svoje požadované údaje a vyberte program, z ktorého chcete dostávať novinky a odošlite.

Povinné položky