Vydali sme knihu Zrod zdráhavého inovátora

Táto významná a aktuálna kniha kniha umožňuje čitateľovi nahliadnuť do fungovania svetového sociálneho podnikania.

Napriek tomu, že sa do medzinárodnej rozvojovej spolupráce každoročne investujú desiatky miliárd, niektoré z najsľubnejších a najvzrušujúcejších inovácií a podnikov vznikli náhodou. Mnohí z tých, čo sa na nich podieľali, sa nevydali do sveta s úmyslom niečo riešiť, a predsa vyriešili. Vitajte vo svete zdráhavého inovátora! 

„Táto významná a aktuálna kniha kniha umožňuje čitateľovi nahliadnuť do fungovania svetového sociálneho podnikania. Odporúčam ju ako nevyhnutnosť pre študentov, odborníkov, politikov a každého, kto má čo i len najmenší záujem zistiť, ako byť prospešným pre ľudstvo." Profesor Klaus Schwab, zakladateľ Svetového ekonomického fóra a spoluzakladateľ Schwabovej nadácie pre sociálne podnikanie 

„Kniha približuje živé a pútavé príbehy obyčajných ľudí, ktorí zasvätili život riešeniu problémov a nespravodlivosti, o akých sa ani len nenazdali, a zároveň objasňuje podstatu sociálnej inovácie. Je to inšpiratívna a nevyhnutná kniha pre každého, komu záleží na našom nedokonalom, chaotickom a krásnom svete a verí v jeho nespočetné možnosti."  Hannah Blochová, editorka misijných projektov, časopis National Geographic. 

„Ken Banks, ktoreho kariéra odbočila od zahraničného bankovníctva a doviedla ho až k vytvoreniu brilantného komunikačného prostriedku pre Afriku, nás pozýva na výlet sociálnou inováciou. Zoznámime sa s desiatimi podnikateľmi, ktorí náhodou prišli na prevratné nápady - počnúc solárnym osvetlením pre pôrodnícke oddelenia v Afrike až k filmovým titulkom na podporu gramotnosti v Indii - a potom bojovali so všemožnými prekážkami, aby ich mohli uskutočniť. Inšpiratívne a poučné." Rory Cellan-Jones, BBC reportér pre technológie.

 

Komentáre

Newsletter

Vložte svoje požadované údaje a vyberte program, z ktorého chcete dostávať novinky a odošlite.

Povinné položky