Cena Generácia 3.0

Prostredníctvom nej Nadácia Pontis oceňuje výnimočné vzdelávacie prístupy, ktoré už dnes menia naše školstvo.

Počas podujatia vystúpi 15 finalistov Ceny Generácia 3.0, ktorí predstavia svoje prístupy formou prezentácie v štýle „TED talk“. Taktiež privítame vzácnych hostí zo zahraničia – Vicky Colbert, spoluautorku modelu Escuela Nueva, ktorý sa stal národným vzdelávacím modelom v jej rodnej Kolumbii a Ronyho Zaroma, zakladateľa organizácie Unistream, ktorá pomáha mladým Izraelčanom zo znevýhodneného prostredia rozbehnúť vlastný biznis. Viac o rečníkoch sa dozviete na tomto linku.

Účasť len na pozvánky!

dátum

03. 05. 2018 - 03. 05. 2018

čas

15:15 - 22:00

miesto

Vodárenské múzeum, Devínska cesta 1, Bratislava

kalendár

Unistream, ktorá pomáha mladým Izraelčanom zo znevýhodneného prostredia rozbehnúť vlastný biznis. Viac o rečníkoch sa dozviete na tomto linku.

Účasť len na pozvánky!

" target="_blank">Pridaj do kalendára
48.1476649, 17.06267230000003

viac informácií

Popis

Hlavným poslaním Generácie 3.0 je inovovanie prístupov vo vzdelávaní a ich prispôsobenie pre nové generácie. Jednotlivé projekty Generácie 3.0 nevytvára nadácia Pontis, ale ponúka možnosť školám či mimovládnym organizáciám nominovať sa. Cenu sme sa rozhodli udeľovať každoročne a to najmä inštitúciám, ktoré nechcú čakať na reformy, ale začali vo svojom okolí zavádzať moderné vzdelávacie prístupy. Najlepšie nápady budú podporené finančne a zároveň sa im dodá spoločenské uznanie. Víťazné projekty sú vyberané odbornou porotou, pričom sa dbá najmä na účinnosť projektu a na jeho možné rozšírenie po celom Slovensku. Tento potenciál sa následne meria a rozvíja diskusiou s odborníkmi. Úspešným záverom projektov by tak malo byť ich dokončenie a rozšírenie medzi žiakov po celom Slovensku.

Program

15:15 – 15:45 Príchod hostí

16:00 – 19:00 Vystúpenie Ronyho Zaroma a prezentácie projektov 15 finalistov Ceny Generácia 3.0

19:00 – 20:00 Večera, možnosť prehliadky expozície Vodárenského múzea

20:00 – 21:00 Vystúpenie Vicky Colbert a slávnostné odovzdávanie cien

21:00 – 22:00 Recepcia

Prezentujúci

Vicky Colbert 

Vicky Colbert absolvovala štúdium sociológie vzdelávania na Stanford University v Spojených štátoch. Je spoluautorkou svetovo uznávaného modelu Escuela Nueva, ktorý je považovaný za top inováciu vo vzdelávaní. Pôsobila ako prvá národná koordinátorka Escuela Nueva na ministerstve školstva, ako riaditeľka Open University na Javeriana University, ako podpredsedníčka vlády pre vzdelávania v Kolumbii, ako UNICEF vzdelávacia poradkyňa pre LAC – latinskoamerický a karibský región. V súčasnosti pôsobí na pozícii riaditeľky Nadácie Escuela Nueva. Získala viaceré ocenenia v oblasti líderstva a sociálneho podnikania, ako napríklad Skoll Award za sociálne podnikanie, cenu Clinton Global Citizenship Award a cenu Kravis Leadership Award. Nadáciou Schwab, Svetovým ekonomickým fórom, Ashokou a World Technology Network bola označená za vynikajúcu sociálnu podnikateľku. Je laureátkou prvého ročníka ceny Yidan Prize v kategórií rozvoj vzdelávania (2017) a laureátkou ceny WISE Prize v roku 2013.

Rony Zarom

Rony Zarom je známy izraelsko-americký podnikateľ, investor, zakladateľ startupov a úspešný filantrop. Do povedomia svetovej biznis komunity sa prvýkrát dostal po tom, čo predal spoločnosť Exalink spoločnosti Comverse za 550 mil. dolárov, len 18 mesiacov po jej založení. Je zároveň zakladateľom a CEO úspešných startupov Chatway, Newrow a firmy Decima Ventures. Je tiež vlastníkom väčšinového podielu v spoločnosti Aspen Group, ktorá sa špecializuje na vysoko výnosné realitné projekty a systémy na výrobu solárnej energie v Izraeli. Okrem toho, že je jedným z najúspešnejších podnikateľov v technologickom sektore, je zároveň vizionárom a stratégom a v neposlednom rade aktívnym filantropom. Je zakladateľom organizácie Unistream. Tá pomáha tisíckam Izraelčanom zo znevýhodneného prostredia rozbehnúť vlastný biznis a zabezpečiť si tak lepšiu budúcnosť vďaka vlastnej šikovnosti a pracovitosti. Unistream vyhlásilo OSN za svetovo druhú najvplyvnejšiu a najinovatívnejšiu organizáciu podporujúcu vytváranie inkluzívnej spoločnosti. Za svoje úspechy tiež získal prezidentskú medailu od izraelského prezidenta Simona Peresa.

Partneri

Kto sme

Prepájame firmy, mimovládne organizácie, štátne inštitúcie, komunity a jednotlivcov, aby sme spoločnými silami dosiahli pozitívne zmeny vo vzdelávaní, v zodpovednom podnikaní a v boji proti korupcii a chudobe.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava

tel.: (421 2) 5710 8111


Instagram