Online diskusia: Prečo sa stať dobrovoľníkom a ako na to

Po dlhej zime, ktorú sme strávili doma vo svojich bublinách, si mnohí z nás usporiadali priority. Zistili sme, že chceme robiť zmysluplné veci, lebo nás to robí šťastnejšími. Často ale nevieme, kde začať, koho osloviť a či sa dá niekomu pomôcť aj keď nie sme napríklad manuálne zruční alebo máme čas napríklad len večer a podobne. Na našej online diskusii s názvom Prečo sa stať dobrovoľníkom a ako na to si povieme, aké benefity má dobrovoľníctvo pre tých, ktorí pomáhajú, kde nájsť príležitosti na dobrovoľníčenie, aby ste nemuseli stráviť hodiny pred obrazovkou ich vyhľadávaním, ale aj to, ako môžu v dobrovoľníčení svojim zamestnancom pomôcť firmy. Príďte sa inšpirovať!

dátum

19. 04. 2021 - 19. 04. 2021

čas

17:00 - 18:30

miesto

Facebook Live

viac informácií

Podujatie moderuje Adriana Špronglová z Rádia Jemné.

Diskutovať o dobrovoľníctve budú:

Ján UrigaJán Uriga, psychológ a expert na inovácie

Ján Uriga získal PhD. na Ústave experimentálnej psychológie SAV. Od roku 2010 sa venuje konzultačným projektom v oblasti strategického riadenia zmien, zákazníckej skúsenosti, inováciám a firemnej kultúre. Prednáša aj o výhodách dobrovoľníctva.

 

Michal Kišša, výkonný riaditeľ Nadácie Pontis

Michal Kišša zodpovedá za strategické riadenie tímov zodpovedného podnikania a komunity, pod ktorý spadá aj najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva na Slovensku Naše Mesto.

 

Zástupca platformy GROWNi

GROWNi je projektom organizácie LEAF. Prepája dva svety: ľudí ochotných pomáhať a zmysluplné iniciatívy. Platforma ponúka príležitosť nájsť si svoj projekt, rovnako zmýšľajúcich ľudí či špecialistov.

 

Zástupca Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií

Poslaním platformy je podporovať vytváranie priaznivého prostredia pre rozvoj dobrovoľníctva na Slovensku. Združuje dobrovoľnícke centrá a dobrovoľnícke organizácie, snaží sa o začleňovanie dobrovoľníctva do legislatívy a venuje sa tomuto nástroju ako forme prípravy pre trh práce.

 

Zástupca firmy ESET

Spoločnosť podporuje svojich zamestnancov v tom, aby sa stali dobrovoľníkmi. ESET je zároveň lídrom medzi firmami, ktoré sa zapájajú do tzv. expertného dobrovoľníctva.

Kto sme

Prepájame firmy, mimovládne organizácie, štátne inštitúcie, komunity a jednotlivcov, aby sme spoločnými silami dosiahli pozitívne zmeny vo vzdelávaní, v zodpovednom podnikaní a v boji proti korupcii a chudobe. V týchto témach sme aj experti.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava

tel.: (421 2) 5710 8111


Instagram