21. 10. 2015 Nadácia Pontis

Ako sociálne inovácie prispievajú k zmene?

Nový typ podnikania spája biznis a pomoc okoliu. Tohtoročné 8. fórum o firemnej filantropii bude o sociálnych inováciách.

Registrujte sa na 8. fórum o firemnej filantropii, ktoré bude venované sociálnym inováciám. Nepremeškajte ju. 🙂

Registrovať sa môžete do 16. novembra prostredníctvom registračného formulára na webe Nadácie Pontis.

  • Spoznajte mapu 1000 najväčších sociálnych inovátorov na Slovensku
  • Dozviete sa o nových trendoch vo firemnej filantropii
  • Prinesieme vám inšpiratívne príklady sociálnych inovácií
  • Dozviete sa, čo prináša nový model asignácie 2 % z dane

Zmenu prinášajú aj firmy a jednotlivci

Charitatívnym šekom môžeme pomáhať ľuďom v núdzi alebo deťom v detských domovoch. Dnes sa však už viaceré firmy snažia cez svoje filantropické aktivity alebo priamo v biznise dosiahnuť viditeľnejšiu spoločenskú zmenu. Firmy čoraz častejšie prinášajú nové a kvalitné riešenia, ktoré dokážu meniť svet okolo nás. O tom, ako môžu tvorivo prispievať k zmene vo vzdelávaní, k začleňovaniu menšín do spoločnosti či rozvoju komunít, budeme hovoriť v utorok 24. novembra na 8. fóre o firemnej filantropii v Impact HUBe v Bratislave.

„Problémy, ktorým dnes na Slovensku čelíme, majú hlboké korene. Máme tu však veľa firiem, ktorým záleží na tom, akým smerom sa naša krajina bude uberať. V regiónoch tiež rastie počet ľudí z občianskeho sektora, ktorí prinášajú pozitívne zmeny. Keďže dobré riešenia sa vždy rodia aj vďaka dialógu a vzájomnej spolupráci, rozhodli sme sa tohtoročné fórum zamerať na sociálne inovácie,“ vysvetľuje Monika Brošková, programová manažérka Nadácie Pontis.

Vyhrá malý biznis nad veľkým?

Politické a sociálne zmeny nemusia byť len v rukách veľkých firiem a vlády. Naopak, môžu ich prinášať aj drobní aktívni hráči. Adam Lent, riaditeľ pre výskum a inovácie z organizácie Ashoka, bude počas fóra hovoriť aj o tom, ako môžu byť mnohí z nás nositeľmi zmien v spoločnosti. „Svet súčasného podnikania sa dynamicky mení. Milióny ľudí si zakladajú vlastný biznis a každý z nich môže byť nositeľom pozitívnej zmeny. Organizácie by si mali uvedomiť, že geniálne myšlienky a inovácie môžu prísť odkiaľkoľvek. S tým súvisí aj zmena biznis modelov, nové nastavenie vzťahov so zákazníkmi či zamestnancami,“ hovorí M. Brošková.

Nad tým, aké príležitosti a výzvy predstavujú pre firmy spoločenské inovácie, sa počas fóra zamyslí Ivan Štefunko, krstný otec start-upov a zakladateľ Neulogy Ventures. Jeho cieľom je poskytovať rozbehový kapitál a podporovať mladých a začínajúcich podnikateľov s ambíciou uspieť na svetových trhoch. Úspešný manažér, ktorý rád veci deleguje, zaujíma ho viac výsledok a nepotrebuje si potvrdzovať svoju autoritu, prinesie inšpiratívne príklady riešení domácich a zahraničných firiem. Stál pri  zrode takých známych firiem ako Euractiv.sk, Pelikan.sk či Monogram Technologies.

Predstavíme sociálnych inovátorov na Slovensku

Na tohtoročnom fóre Lenka Surotchak, riaditeľka Nadácie Pontis, vyspovedá Tatianu Švrčkovú zo spoločnosti Slovak Telekom, Petra Balíka z odboru digitálnej a inovatívnej ekonomiky Ministerstva hospodárstva SR a Kennetha Ryana, riadiaceho partnera KPMG a zakladateľa iKid. Budeme sa tiež venovať novým trendom v pro bono a vo firemnej filantropii ako aj novej podobe asignácie 2 % z daní. Spoznáme mená 1000 ľudí, ktorí prinášajú pozitívne zmeny v našej krajine. Nadácia Pontis v spolupráci s organizáciou Ashoka predstaví mapu ľudí, ktorí v rámci vlastných organizácií a iniciatív prinášajú jedinečné a fungujúce prístupy k riešeniu spoločenských problémov na Slovensku.

Súčasťou fóra budú aj inšpiratívne barcampy, ktoré prinášame každý rok. Tento raz pôjde o zaujímavé projekty v oblasti vzdelávania, sociálnej inklúzie a aktívneho občianstva. Barcampy sme zverejnili aj v našom PROGRAME.

Fórum v Impact HUBe

Fórum sa tento raz uskutoční v priestoroch Impact HUBu v Bratislave, ktorý je súčasťou celosvetovej siete HUBov. Bratislavský Impact HUB vytvára prostredie pre rozvoj zaujímavých a inšpiratívnych projektov a start-upov, ktoré sa venujú sociálnym inováciám a sociálnemu podnikaniu. „Slúži ako inovačný lab, biznis inkubátor a komunitné centrum pre rozvoj, praktickú podporu a vzdelávanie projektov v oblasti prospešného a inovatívneho podnikania. Vo viacerých krajinách Impacty HUBy prepájajú prospešné projekty s rôznymi partnermi, firmami a s investormi v snahe zvýšiť ich reálne šance na udržateľnosť a rozvoj. Napriek pozitívnemu smerovaniu a viacerým aktivitám na Slovensku, vnímame, že meškáme v celkovom vývoji ako aj profesionálnej odbornej a investorskej podpore týchto oblastí. Aj preto sme sa rozhodli spojiť a podporiť tohtoročné Fórum o firemnej filantropii, ktoré významne napomáha spolupráci rôznych sektorov pri riešení spoločenských zmien,“ vysvetľuje Branislav Šmidt, managing director Impact HUBu.

Registráciu na fórum, ktoré bude venované sociálnym inováciám, sme už spustili. Registrovať sa môžete do 16. novembra prostredníctvom registračného formulára na webe Nadácie Pontis. Nepremeškajte ju. 🙂

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.