CEE CSR Summit 2015

Najväčšia konferencia o zodpovednom podnikaní v strednej a východnej Európe.

Kam nás môže zaviesť súčasný spôsob života, nakupovanie vecí, ktoré nepotrebujeme a vyrábanie nových produktov? Berú dnes firmy a ľudia ohľad na klimatickú zmenu alebo stále za ňu necítia zodpovednosť?

Tento ročník CEE CSR Summit-u v Bratislave si nenechajte ujsť. Čaká vás množstvo inšpirácie, zaujímaví spíkri, provokatívne a aktuálne témy, diskusie a workshopy. Viac než 170 expertov zo Slovenska, Rakúska, Česka, Poľska a Maďarska sa stretne 28. mája počas najväčšieho CEE CSR Summit-u vo Vodárenskom múzeu v Bratislave.

Registrujte sa do 25. mája na www.cee-csr-summit.eu.

Termín konania Čas konania Miesto konania
28. máj 2015 08:00 hod. Vodárenské múzeum, Devínska cesta 5364/1, 841 04 Bratislava
Chcem sa zúčastniť

CEE CSR Summit je najväčšie a najstaršie podujatie o zodpovednom podnikaní v strednej a východnej Európe. Takmer dve stovky riaditeľov firiem, CSR expertov, manažérov pre ľudské zdroje, komunikáciu a životné prostredie sa už 13 rokov stretáva v Bratislave, kde sa môžu inšpirovať svetovými spíkrami a zaujímavými príkladmi v oblasti zodpovedného podnikania.

Tento rok sa na CEE CSR Summit-e v Bratislave pozrieme na témy ako obehová (circular) ekonomika, sociálne inovácie v podnikaní či adaptácia na klimatickú zmenu. Budeme sa venovať aj zamestnávaniu a vzdelávaniu mladých ľudí a ako využiť aktivity zodpovedného podnikania na zlepšenie imidžu značky firmy.

Počas celého summitu budeme prezentovať aj výsledky reprezentatívneho prieskumu agentúry FOCUS a Business Leaders Forum o vnímaní zodpovedného podnikania na Slovensku.

Registrujte sa do 25. mája na www.cee-csr-summit.eu

8:00 - 9:00         Registrácia a ranná fair-trade káva

9:00 – 9:15         Otvorenie

 • Lenka Surotchak, riaditeľka, Nadácia Pontis

9:15 – 09:45     Hrozí našej civilizácii kolaps? Budeme musieť zmeniť spôsob života, ak budeme chcieť prežiť?

 • Miroslav Bárta, Karlova Univerzita, Česká republika

09:45 – 10:15         Riešenia globálnych a lokálnych problémov I. 
                               

Obehová (circular) ekonomika a Cradle to Cradle princípy

 • Roy Vercoulen, Viceprezident a riaditeľ pre Európu, Cradle to Cradle Innovation Institute

10:15 – 10:35          Opäť fair-trade káva a niečo na zahryznutie

10:35 – 11:30         Riešenia globálnych a lokálnych problémov I. 

Sociálne inovácie a podnikanie – Prečo by mali firmy inovovať a zároveň riešiť sociálne problém?

 • TBC, Ashoka Foundation

Preberanie globálnej zodpovednosti. Aké sú prekážky a prečo to robíme?

 • Achim Lohrie, Head of Corporate Responsibility, Tchibo

11:30 – 12:00        Otázky & Odpovede – Miroslav Bárta, Roy Vercoulen, Achim Lohrie, Ashoka Foundation

12:00 – 13:00         Stredoeurópsky zodpovedný obed

13:00 – 14:30         Paralelné bloky 1 & 2

 • Big Climate Talk 6,4°C – Adaptácia na klimatickú zmenu
 • Prečo a ako by sa mali firmy adaptovať na klimatickú zmenu
 • Piero Pelizzaro, Acclimatise
 • TBC, Ministerstvo životného prostredia SR
 • Skills4Jobs – Ako naštartovať v mladých zodpovednosť za svoju budúcnosť?
 • Budovanie hodnôt u detí – Projekt druhý krok, GlaxoSmithKlein
 • Lepšie vzdelanie mladých ľudí – Microsoft Slovakia
 • Ako vzdelávame mladých - Accenture

14:30 – 14:45        Fair-trade káva a niečo zdravé pred komunikačnou výzvou

14:45 – 15:45        The Communication Challenge

 • Ako využiť zodpovedné podnikanie na zvyšovanie reputácie značky
 • Thomas Kolster, The Goodvertising Agency
15:45 – 16:00         Ukončenie

 

Registrujte sa do 25. mája na www.cee-csr-summit.eu.

Zľava Miroslav Bárta, Piero Pelizzaro, Roy Vercoulen a Achim Lohrie

 

Medzi hlavnými spíkrami uvidíte Miroslava Bártu (CZ), egyptológa a vedca z českej Karlovej univerzity, ktorý summit otvorí prezentáciou na tému kolapsu civilizácií. Na základe svojich poznatkov vytvára paralely medzi civilizáciou v starovekom Egypte a súčasnosťou a vo svojich úvahách predpovedá, ako naša spoločnosť môže skolabovať a skončiť. Je niečo, čo môžeme urobiť, aby sme nenaplnili tento katastrofický scenár?

V dopoludňajšej časti budete mať možnosť si vypočuť Roya Vercoulena (HOL), Európskeho riaditeľa Cradle to Cradle Product Innovation Institute, ktorý predstaví koncept obehovej (circular) ekonomiky, ktorá sa na produkty a služby pozerá už nielen z pohľadu spotreby, ale aj z pohľadu využitia všetkých dostupných zdrojov bez nutnosti niečo vyhodiť.

Pozvanie prijal aj Achim Lohrie (NEM), riaditeľ pre udržateľnosť spoločnosti Tchibo, ktorý bude hovoriť ako je možné transformovať tradičný biznis a prejsť na jeho trvalo udržateľný model – v tomto prípade na pestovanie a produkciu kávy. V Tchibe majú ambiciózne ciele a darí sa ich plniť. Vedeli ste napríklad, že 35 % kávy Tchibo v roku 2014 vypestovali udržateľným spôsobom alebo že 70 % textilných výrobkov predaných v roku 2014 vyrobili z bavlny pestovanej udržateľným spôsobom?

Jednou z odpovedí na problémy súčasnej spoločnosti môže byť aj podnikanie, ktoré okrem biznisu rieši zároveň aj sociálny alebo ekonomický problém. O aktivitách podnikateľov a podnikateliek v tejto oblasti príde porozprávať zástupca Ashoka Foundation, ktorá sa podporou sociálnych a ekologických podnikateľských projektov zaoberá už niekoľko rokov na celom svete.

Po výbornom lokálnom a zdravom obede sa spoločne pozrieme na to, ako nás ovplyvňuje klimatická zmena a čo by mali firmy robiť, aby sa prispôsobili jej zmenám, ktoré sa dnes dejú v regióne strednej a východnej Európy. Vedeli ste napríklad, že Heineken v regióne Topoľčian už musel v spolupráci s poľnohospodármi nasadiť ozimné druhy jačmeňa miesto klasických? Klasické totiž už hľadiska klímy nevyhovovali. Klíma sa mení a firmy by mali byť už vopred pripravené. Ako sa hovorí, prevencia je vždy lacnejšie riešenie. V paneli vystúpi Pierro Pelizzaro (ITA), svetový odborník na adaptáciu na klimatickú zmenu zo spoločnosti Acclimatise.

Paralelne s klimatickými blokom budeme diskutovať aj o vzdelávaní a zamestnateľnosti mladých ľudí. Ako fungujú školy a sú absolventi pripravení na prácu? Čo by mohli urobiť a čo robia v tejto oblasti firmy, aby sa im vklad do mladých vrátil? Budeme diskutovať o tom, aké dôležité je pripravovať mladých ľudí na odborných školách a čo všetko by sa mali naučiť na univerzite. V tejto časti predstavia svoje programy a aktivity zástupcovia spoločností AccentureMicrosoftGSK a ďalší.

Na záver budeme hovoriť o komunikácii zodpovedného podnikania. Ukážeme, aké je dôležité, keď sú aktivity zodpovedného podnikania využívané v komunikácii firmy. Mnohé z nich robia inšpiratívne aktivity nad rámec zákona, avšak často o nich nechcú hovoriť. Komunikácia o CSR môže firme pomôcť zlepšiť reputáciu a pripraviť sa na možnú krízovú komunikáciu či problém. Poďme sa spolu naučiť hovoriť o CSR aktivitách. Príďte si vypočuť svetovo uznávaného odborníka na zodpovednú komunikáciu Thomasa Kolstera (DEN), autora publikácie Goodvertising.

Viac o spíkroch sa dočítate tu: http://www.cee-csr-summit.eu/spikri/

Summit sa uskutoční v krásnych historických priestoroch Vodárenského múzea v Bratislave.

Adresa

Devínska cesta 1 (Karlova Ves) 
841 10 Bratislava

Čo je to Vodárenské múzeum?

Vodárenské múzeum vzniklo dňa 01.11.2007 pri príležitosti 120.výročia založenia prvej bratislavskej vodárne. Múzeum je umiestnené v historických priestoroch pôvodnej čerpacej stanice v Karlovej Vsi, v budove postavenej koncom 19.storočia a rozširovanej začiatkom 20.storočia. Bola jedným z prvých zariadení bratislavskej vodárne.

Ako sa na Summit dostanete?

Najideálnejší spôsob, ako sa v rannej zápche dostanete do múzea, je električka. Cca 50 m od múzea je zastávka MHD (Molecova), na ktorú prichádzajú električky č. 4, 5, 6 a 9, autobusy č. 32, 133 a 139 a trolejbus č. 33.

Ak prídete autom, budú pre Vás rezervované parkovacie miesta priamo pred múzeom alebo oproti pri reštaurácii Riviéra.

Newsletter

Vložte svoje požadované údaje a vyberte program, z ktorého chcete dostávať novinky a odošlite.

Povinné položky