CEE CSR Summit 2016

Najväčšie a najstaršie podujatie o zodpovednom podnikaní v strednej a východnej Európe.

Sú investície do zodpovedných programov iba „pozlátkom“, ktoré odčerpáva firemné zdroje, alebo sú podniky vďaka férovému biznisu finančne zdravšie a životaschopnejšie? Svetoví lídri sa viac nepýtajú Či alebo Kedy robiť biznis zodpovedne. Zaujíma ich Ako programy nastaviť, aby prinášali úžitok firme aj ľuďom a krajine. Príďte aj  vy získať argumenty, ktoré vášho CEO presvedčia. Na tohtoročnom summite sa pozrieme na konkrétne čísla návratnosti investícií do zodpovedného podnikania.

Tešiť sa môžete aj na charizmatického anarchistu Ariho Weinzweiga, ktorý sa podieľal na vybudovaní jednej z najuznávanejších malých firiem v Amerike–Zingerman´s. Na summite nám Ari prezradí jedno z tajomstiev úspechu Zingermanov, ktorým je zapájanie každého zamestnanca do samotného chodu firmy.

Nenechajte si ujsť ďalší ročník CEE CSR Summit-u v Bratislave. Čaká vás množstvo inšpirácie, zaujímaví spíkri, provokatívne a aktuálne témy, diskusie a workshopy. Viac než 170 expertov zo Slovenska, Rakúska, Česka, Poľska a Maďarska sa stretne 17. mája počas najväčšieho CEE CSR Summit-u v Starej tržnici.

http://www.cee-csr-summit.eu/

 

Termín konania Čas konania Miesto konania
17. máj 2016 08:15 hod. Stará tržnica, Námestie SNP 484/25, 811 01 Bratislava-Staré Mesto
Chcem sa zúčastniť

CEE CSR Summit je najväčšiou konferenciou o zodpovednom podnikaní v strednej a východnej Európe. Takmer dve stovky riaditeľov firiem, CSR expertov, manažérov pre ľudské zdroje, komunikáciu a životné prostredie sa už 14 rokov stretáva v Bratislave, kde sa môžu inšpirovať svetovými spíkrami a zaujímavými príkladmi v oblasti zodpovedného podnikania.

Program CEE CSR Summit-u je každoročne pripravovaný ako kombinácia aktuálnych tém, ktoré riešia firmy vo svete aj na Slovensku a nápadov získaných z rozhovorov s účastníkmi minulých ročníkov. Zodpovedné podnikanie nie je téma, ktorá sa dá pokryť jednou panelovou diskusiou alebo niekoľkými prednáškami. Zodpovednosť v podnikaní sa dotýka všetkých oddelení firiem, preto je program zostavený tak, aby si každý našiel „to svoje“. Či už pracujete na oddelení komunikácie, marketingu, životného prostredia alebo ľudských zdrojov na podujatí získate nové poznatky a načerpáte inšpiráciu. 

Doteraz sme zorganizovali 13 medzinárodných konferencií o zodpovednom podnikaní a predstavili sme 128 zodpovedných riešení 39 firiem na 5 Trhoviskách zodpovedných firiem. V nadväznosti na Trhoviská sme publikovali 5 vydaní breviára o CSR aktivitách firiem podnikajúcich na Slovensku.

CEE CSR Summit 2016 v kocke

Bratislava, Praha, Viedeň, Budapešť či Varšava. Čo majú tieto mestá spoločné? V našom stredoeurópskom regióne stále prebieha živá diskusia o tom, či by firmy mali investovať do zodpovedného podnikania, a ak áno, tak koľko. Sú investície do férových a etických programov iba „pozlátkom“, ktoré odčerpáva firemné zdroje, alebo sú podniky vďaka zodpovednému biznisu finančne zdravšie a životaschopnejšie? Práve na CEE CSR Summite 2016 zistíte, ako vďaka efektívne nastavenej CSR stratégii môžete posilniť lojalitu u svojich zamestnancov či získať vernosť svojich zákazníkov. A TO ZĎALEKA NIE JE VŠETKO!

Na tohtoročnom summite sa totiž pozrieme nielen na konkrétne čísla návratnosti investícií do zodpovedného podnikania. Dozviete sa tiež, aký vplyv majú základné ľudské inštinkty a návyky na rozhodovanie jednotlivcov a inštitúcií, a prečo práve tieto emocionálne faktory a ich ekonomické a sociálne dôsledky môžu byť najväčšou hrozbou pre ľudstvo. Zistíte tiež, prečo zákazníci i potenciálni zamestnanci vyhľadávajú značky, ktoré majú zmysel a ako môže firma získať miliónové zisky tým, že aktívne zapojí svojich zamestnancov do samotného chodu spoločnosti. Po absolvovaní nášho summitu sa už tak viac nebudete musieť pýtať, či ROBIŤ BIZNIS INAK. Zaručujeme vám, že sami začnete hľadať spôsoby, ako priniesť do svojho podnikania nový vietor a ponúkať produkty a služby, ktoré sú zodpovedné a férové.

Otvorte sa svetu, no najmä svojim zamestnancom

Prečo Open Book Management prináša firmám excelentné výsledky? Prečo by sa aj robotník či sekretárka mali podieľať na rozhodovaní o finančnej stránke podniku a ako tento krok môže firme priniesť vysnívané zisky a lojálnejších zamestnancov? O viac ako desaťročné skúsenosti s Open Book Managementom sa s vami príde podeliť charizmatický Ari Weinzweig zo spoločnosti Zingerman´s – jednej z najúspešnejších malých firiem v Amerike.

Merať alebo nemerať? Hovoriť alebo mlčať? O tom, prečo by firmy mali o svojich zodpovedných aktivitách reportovať a tiež o firmách, ktoré píšu najpútavejšie a najtransparentnejšie reporty bude na summite hovoriť Elaine Cohen, vyhľadávaná CSR konzultantka, riaditeľka a zakladateľka spoločnosti Beyond Business Ltd.

Dajte svojmu biznisu zmysel a buďte tvorcom pozitívnej zmeny

Dnešné ľudské chovanie je najväčšou hrozbou pre budúcnosť nášho ľudstva. Žijeme nad pomery, prejedáme sa, jazdíme rýchlo či plytváme energiami napriek tomu, že vieme, aké negatívne dôsledky to prináša. A väčšinu týchto následkov možno pozorovať nielen u jednotlivcov, ale i v biznise. To však neznamená, že tieto naše úmysly nemožno zmeniť. Transformácia je možná a veľmi žiadaná, vyžaduje si však riešenia na mieru, ktoré berú do úvahy základné ľudské inštinkty, chyby či návyky a zároveň sú jednoduché a nízko-nákladové. Práve behaviorálnym dizajnom a jeho neuveriteľným prínosom pre firmy sa zaoberá Sille Krukow, dánska špecialistka a majiteľka spoločnosti Krukow.

Bude i Cafeteria!

Po dvoch rokoch sa vracajú aj obľúbené poobedňajšie diskusné stoly. V našej CSR Cafeterii si jednoducho vyberiete, na čo máte chuť – či na etiku a governance, reporting, big data a zelené inovácie alebo na čokoľvek iné spomedzi ponúkaných tém – a dáte sa s vašimi spolu-stolovníkmi do toho. Žiadne formality, čím viac budete pri „kávičkovaní“ rozprávať, tým lepšie.

 

Workshop Ariho Weinzweiga: Great Customer Service

Pondelok, 16.5.2016, 09:00 – 16:00

Impact HUB Bratislava

Zingermani sú známi svojim skvelým prístupom k zamestnancom, ktorí to oplácajú nielen firme, ale aj zákazníkom. V podnikaní spopularizovali prístup „extra mile“, pri ktorom firma dáva zákazníkovi ešte viac, ako očakával. Príďte na celodenný Ariho workshop a získajte konkrétne tipy, ako poskytovať vašim zákazníkom vynikajúci servis

CEE CSR Summit

Utorok, 17.5.2016, 08:15 – 16:00

Stará Tržnica, Bratislava

Aktuálne spoločenské výzvy očami globálnych i lokálnych expertov. Networking a výmena best practices s viac ako 150 profesionálmi v oblasti zodpovedného podnikania. Prvotriedni spíkri z USA, Dánska, Veľkej Británie a i. To všetko a ešte oveľa viac prinesie konferencia CEE CSR Summit 2016.

Program CEE CSR Summit 2016

8:15 - 8:45 Registrácia účastníkov
9:00 - 9:10 Otvorenie konferencie
 •  Lenka Surotchak, Nadácia Pontis
 •  Michal Kišša BLF, Nadácia Pontis
 •  Peter Škodný, Accenture
  Chceli ste dôkaz. Zodpovednosť vynáša!
9:10 - 9:45
 • Stephen Mooney, Synoptica

Prečo sú vďaka investíciám do udržateľných inovácií firmy úspešnejšie?

  Otvorte sa svetu, no najmä svojim zamestnancom
9:45 - 10:40
 • Ari Weinzweig, Zingerman´s

Transparentnosť je skvelá, ale Open book management nie je len o prezeraní niektorých finančných tabuliek, s ktorými sa vedenie podelí so svojimi zamestnancami. Open book management je o zapojení každého jedného zamestnanca do samotného chodu firmy – ide o to, aby ľudia pochopili, ako celá spoločnosť funguje a aká je ich úloha v nej. Je to o zodpovednosti, spolupráci a prevzatí iniciatívy.

10:40 - 11:10
 • Elaine Cohen Beyond Business

Merať alebo nemerať? Hovoriť alebo nehovoriť? Elaine Cohen bude hovoriť o tom, prečo o svojich zodpovedných aktivitách reportovať a ktoré firmy vydávajú najpútavejšie správy o zodpovednom podnikaní.

11:10 - 11:25Prestávka
11:25 - 12:00 Čo vplýva na nákupné rozhodnutia spotrebiteľov
 • Sille Krukow Krukow

Behaviorálny dizajn skúma dopady sociálnej a kognitívnej psychológie na emocionálne faktory pri rozhodovaní jednotlivcov a inštitúcií, ako aj ekonomické a sociálne dôsledky týchto rozhodnutí.

12:00 - 13:00Zodpovedný stredoeurópsky obed
13:00 - 13:20 Prekvapenie v podaní Melody Tubes
13:20 - 14:20
 • Cafeteria
  • Zelená je vo svete inovácií nová čierna
  • Elektromobilita a udržateľné mestá (Radoslav Markuš, vedúci úseku Corporate Development, ZSE)
  • Etika a governance v GSK: legitímne interakcie s pevnými pravidlami pod dohľadom verejnosti (Pavol Trnovec, Corporate Affairs Director, GSK Slovensko)
  • Ako nadchnúť zamestnancov
  • Reporting (Elain Cohen, CSR konzultantka, Beyond Business; Michal Kišša, programový riaditeľ Nadácie Pontis a riaditeľ Business Leaders Forum)
  • LeanIn: Ženy v biznise (Janette Kučerková, riaditeľka nehnuteľností, Kaufland Slovenská republika)
  • Ako môže Vaša organizácia podporiť zamestnávanie ľudí na ceste z ulice (Sergej Kára, konateľ, Dobre&Dobré, projektový riaditeľ, OZ VAGUS)
  • Investície do udržateľných inovácií (Stephen Mooney, riaditeľ Synoptica)
  • Komunikácia smerom k zákazníkom (Pivovary Topvar)
  • Behaviorálny dizajn a marketing (Sille Krukow,majiteľka a hlavná behaviorálna špecialistka, Krukow)
  • Ako vybudovať skvelú firemnú kultúru (Ari Weinzweig, spolumajiteľ a zakladajúci partner Zingerman´s)
  • Ako začať podnikať a neprerobiť (Slovenská sporiteľňa)
  • Manažérsky prieskum o CSR 2015 v strednej Európe (Rafał Rudzki, Senior manažér, konzultant pre udržateľnosť v strednej Európe, Deloitte)
14:20 - 14:50 Wrap up 3 vybraných diskusných stolov v rámci Cafeterie
15:00 - 19:00 Sustainable SOLUTIONS HUB: Trhovisko zodpovedných firiem

Na Trhovisku riešení budú firmy prezentovať svoje zodpovedné programy, produkty alebo služby. Okrem veľkých firiem sa na trhovisku predstavia aj spoločenskí inovátori a start-upy.

V čase od 15:00 do 16:00 bude trhovisko otvorené iba pre účastníkov konferencie.

Od 16:00 do 19:00 trhovisko otvoríme širokej verejnosti.

Týždeň zodpovedného podnikania

Týždeň zodpovedného podnikania tvorí premietanie dokumentárnych filmov, diskusie aj interaktívne workshopy, ktoré sú sprievodným programom CEE CSR Summit-u 2016.

Streda, 18.5.2016, 16:30 - 20:30

Impact HUB Bratislava

Diskusia Prečo a ako podnikať zodpovedne v Európe a jej susedstve

Štvrtok, 19.5.2016, 18:00 - 21:00

Impact HUB Bratislava

Diskusia o (ne)plytvaní jedlom spojená s premietaním dokumentu Taste the Waste!

 

ARI WEINZWEIG

Spolumajiteľ a zakladajúci partner Zingerman´s

Po ukončení štúdia na Michiganskej Univerzite s diplomom z ruských dejín sa Ari Weinzweig rozhodol pracovať ako umývač riadu v miestnej reštaurácii. Práve tam objavil svoju vášeň pre podnikanie s jedlom.

V roku 1982 si spolu s Paulom Saginawom otvorili malé lahôdky. Dnes má skupina Zingerman's Community of Businesses 9 rôznych firiem. Všetky sú v meste Ann Arbor v Michigane. Spolu zamestnávajú viac než 600 zamestnancov a dosahujú ročné tržby na úrovni 50 miliónov dolárov. Ešte ako miestne lahôdky si firma vybudovala také renomé, že manažéri z celých USA boli ochotní opustiť dobre platené posty vo veľkých korporáciách kvôli možnosti zažiť „Zing“ kultúru na vlastnej koži. Zingermani sú známi svojím skvelým prístupom k zamestnancom, ktorý zasa zamestnanci vracajú firme a zákazníkom. V podnikaní spopularizovali prístup „extra mile“ (ísť o kus ďalej), pri ktorom firma dáva zákazníkovi ešte viac, ako čakal.

Zingermani sú od začiatku úzko prepojení na lokálnu komunitu a okrem úspešného biznisu založili aj rôzne dobročinné iniciatívy, ktorých súčasťou je aj organizácia Food Gatherers, distribučný program jedla pre ľudí v núdzi.

Ari je autorom niekoľkých bestellerov, vrátane A Lapsed Anarchist's Approach to Building a Great Business. Magazín INC označil Zingermanov za „the coolest small company in America“ a autor Bo Burlingham ich zaradil na vrchol svojho výberu Small Giants (Malých obrov), čiže malých firiem so skvelým prístupom.

SILLE KRUKOW

Majiteľka a hlavná behaviorálna špecialistka, Krukow

Sille je dánska expertka behaviorálneho dizajnu, ktorá od roku 2008 spolupracuje s medzinárodnými klientmi pri ovplyvňovaní rozhodovania zákazníkov.

Sille vedie semináre na témy behaviorálneho dizajnu a prednáša o význame navrhovania správania u uznávaných inštitúcií, ako je napríklad CU Denver, Pratt Institute a ďalšie.

Okrem toho je medzinárodne uznávanou rečníčkou a hostiteľkou dánskeho televízneho programu "The Power of Habit" na DR1 a zakladateľou agentúry Krukow.

ELAINE COHEN 

CSR konzultantka, Beyond Business

Elaine Cohen je zakladateľkou a riaditeľkou konzultačnej agentúry Beyond Business Ltd, ktorá sa špecializuje na CSR stratégie, rozvoj a realizáciu CSR procesov, vydávanie správ o zodpovednom podnikaní a ich kontrolu. Spolupracuje s veľkými globálnymi korporáciami, ako aj malými a strednými firmami, ktorým ponúka širokú škálu konzultácií v oblasti CSR a udržateľnosti.

Elaine sa vo výraznej miere zameriava najmä na písanie správ o zodpovednom podnikaní, firmám pomáha s výberom konceptov a s tvorbou obsahu (vrátane správ podľa metodológie GRI, UNGC COP alebo iných). Veľmi obľúbenou službou spoločnosti Beyond Business je kontrola správ o zodpovednom podnikaní pred ich uverejnením.

LENKA SUROTCHAK

Riaditeľka, Nadácia Pontis

Lenka Surotchak od roku 2002 strategicky a exekutívne vedie Nadáciu Pontis, ktorá sa venuje rozvíjaniu slovenského prostredia v oblastiach zodpovedného podnikania, firemného a individuálneho darcovstva a rozvojovej spolupráce. Stála pri jej počiatkoch prerodu na slovenskú organizáciu, všetkých medzníkových programových aktivitách, viedla projekty technickej asistencie mimovládnym organizáciám, firemnej filantropie a dobrovoľníctva.

STEPHEN MOONEY

CEO, Synoptica, UK

Stephen Mooney is the CEO at Synoptica, helping to accelerate the adoption of global innovative SME's by leading companies. Synoptica combines big data analytics and deep learning to help corporations uncover the right solutions and deploy them as part of their corporate innovation strategy.

Stephen is an entrepreneur and executive with a track record of successfully growing early stage startups to investment and exit. He has helped to generate new accounts and partners in existing and greenfield markets in North America and Europe. He also serves as UKTI's Global Entrepreneur Programme as one of its Dealmakers to help bring high quality foreign direct investment to the UK and as an advisor to SetSquared, the EU's leading business incubator and serving as a non-executive director in the tech sector.

Previously as a co-founder of Carbonetworks, a pioneer of business-driven analysis of CSR data, he has developed a strong understanding of business issues relating to sustainability and has created an extensive network of individuals and corporations looking to improve global sustainable performance.

MICHAL KIŠŠA

Programový riaditeľ Nadácie Pontis a riaditeľ Business Leaders Forum

Michal Kišša je programový riaditeľom Nadácie Pontis pre zodpovedné podnikanie (CSR) a od roku 2015 je riaditeľom združenia zodpovedných firiem Business Leaders Forum. V Nadácii pôsobí od roku 2007. Zodpovedá za tvorbu stratégie združenia, dizajn programov a pracovných skupín. Pripravuje stratégie zodpovedného podnikania pre firmy. Podieľal sa na tvorbe publikácie a e-learningového programu na tému CSR, ako aj na tvorbe návrhu Národnej stratégie zodpovedného podnikania.

PETER ŠKODNÝ

Country Managing Director, Accenture

Peter Škodný, Country Managing Director slovenskej pobočky Accenture, sa stal od januára 2016 novým prezidentom združenia zodpovedných firiem Business Leaders Forum (BLF). Je tiež regionálnym riaditeľom zodpovedným za pobočky spoločnosti Accenture v Českej republike, Maďarsku a Rumunsku.

Peter Škodný pôsobí v slovenskej pobočke spoločnosti Accenture už od jej samotného počiatku. Za 16 rokov sa mu podarilo z malej pobočky vybudovať stabilnú a prosperujúcu firmu, ktorá dnes zamestnáva viac ako 1 600 zamestnancov. Nový prezident BLF je známy svojimi nekompromisnými postojmi v oblasti podnikateľskej etiky.

V roku 2015 spoločnosť získala prestížne ocenenie Via Bona Slovakia za rok 2014, a to hneď v dvoch kategóriách – Zodpovedná veľká firma a Skvelý zamestnávateľ.

RICHARD BENDÍK

Riaditeľ nákupu, Kaufland Slovenská republika

Richard Bendík pôsobí v spoločnosti Kaufland od roku 2000. Z pozície sa nákupcu sa stal postupne vedúcim a neskôr riaditeľom oblasti Nákup. Od roku 2004 do roku 2006 mal na starosti nákup potravinového sortimentu v Bulharsku. Od roku 2011 do dnes Richard Bendík vypomáha s vedením nákupu aj pre Kaufland v susednej Českej republike.

JANETTE KUČERKOVÁ

Riaditeľka nehnuteľností, Kaufland Slovenská republika

Janette Kučerková nastúpila do spoločnosti Kaufland v roku 2001, kedy sa venovala oblasti Prevádzka. Neskôr sa stala vedúcou obchodných domov v rôznych regiónoch Slovenska. V roku 2008 prestúpila na centrálu spoločnosti, kde do roku 2015 viedla oddelenie všeobecných prenájmov a správy nehnuteľností. Od roku 2016 je riaditeľkou a konateľkou spoločnosti za oblasť nehnuteľností.

LUCIA HRAŠKOVÁ

Zakladateľka občianskeho združenia Free Food

Lucia sa o tému plytvania potravinami začala zaujímať pred pár rokmi, keď v rámci štúdia v zahraničí robila video o freeganoch. Rozmýšľala, čo sa dá robiť s tým, že na svete sa vyhadzuje obrovské množstvo potravín, do výroby ktorých ide obrovské množstvo energie, pričom množstvo ľudí nemá čo jesť. Po návrate na Slovensko založila občianske združenie Free Food, ktoré sa snaží rôznymi spôsobmi upozorňovať a 'bojovať' s problémom plytvania potravinami. Free Food má momentálne 5 aktívnych členov, ktorí sa mu venujú popri práci a škole. Hlavným cieľom je otvoriť bistro, kde sa varia jednoduché jedlá z potravín, ktoré by inak boli vyhodené, aj keď sú stále jedlé a predávajú sa za dobrovoľný príspevok. Keďže u nás je to o niečo komplikovanejšie ako v zahraničí, momentálne sa Free Food sústredí na iné, jednoduchšie aktivity - najmä projekt Verejné chladničky a realizáciu aplikácie na zdieľanie jedla.

CEE CSR Summit 2016 sa uskutoční v priestoroch Starej Tržnice v centre Bratislavy.

Adresa:

Stará Tržnica
Námestie SNP 484/25
811 01 Bratislava-Staré Mesto

 

   

Newsletter

Vložte svoje požadované údaje a vyberte program, z ktorého chcete dostávať novinky a odošlite.

Povinné položky