HAPPENING INOVÁTOROV

Oslava kreativity, sociálnych inovácií, dobrovoľníctva a networkingu.

 

 

Pozrite si i podujatie firemného dobrovoľníctva Naše Mesto či na Workshopy a tréningy pro bono.

Termín konania Čas konania Miesto konania
9. jún 2016 08:30 hod. Stará Tržnica, Námestie SNP 484/25, 811 01 Bratislava-Staré Mesto
Chcem sa zúčastniť

Vo štvrtok 9. júna 2016 budeme oslavovať dobrovoľníctvo, kreativitu a sociálne inovácie s ľuďmi, ktorí menia našu krajinu na lepšie miesto pre život. V rámci Happeningu inovátorov usporiadame Pro Bono Maratón a zapojíme profesionálov z oblasti komunikácie a marketingu, informačných technológií, práva, ľudských zdrojov a stratégie, aby pomohli vybraným neziskovým organizáciám.

HAPPENING INOVÁTOROV je oslavou kreativity, sociálnych inovácií, dobrovoľníctva a networkingu s ľuďmi, ktorí chcú žiť v lepšej krajine.

8:30 – 18:00        Pro Bono Maratón
Pro bono je skratka latinského výrazu pro bono publico, pre verejné dobro, ktorým označujeme profesionálne služby poskytnuté bezplatne v prospech organizácií, ktoré slúžia spoločnosti. Tímy firemných profesionálov z reklamných agentúr a ďalších firiem opustia na jeden deň svoje pracovné priestory, aby pomohli vybranými neziskovými organizáciám a sociálnym inovátorom lepšie komunikovať, nastaviť stratégie, či riešiť IT alebo právne výzvy. Podľa vopred pripraveného zadania budú tvoriť výstupy použiteľné v praxi, vymýšľať tvorivé koncepty a hľadať odvážne riešenia vo vzdelávaní, sociálnej inklúzii, zvyšovaní transparentnosti a zlepšovaní miestnych komunít.

Zapojené firmy: Accenture, Adbee, Allen & Overy, Creative Department, Dell, Istropolitana Ogilvy, MUW Saatchi & Saatchi, Pixel Federation, PRime time, SCR Interactive, Triad Advertising, Visibility.

Zapojené neziskové organizácie: Equity, ETP Slovensko, Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť, My sme mesto, Proti korupcii, Proti prúdu, Svetielko, Vagus, Via Iuris, Wellgiving, Živica.

14:00 – 18:00      Pro Bono Inšpirácie
Séria paralelných prednášok a diskusií s inšpiratívnymi spíkrami pre inovátorov.

14:00 - 15:00
Tatiana Švrčková (Telekom), Miroslav Šarišský (Enel) - Ako získať financovanie od firiem a inštitúcií
Pavol Minár (Istropolitana Ogilvy, Zaraguza CZ, FMK UCM) - Storytelling, reklama a goodvertising v súčasnosti

15.00 - 16.00
Oliver Šimko (Luducrafts) - Gamifikácia: Princíp hry a jeho využitie pre potreby neziskoviek
Michaela Jacová (Neulogy Ventures) - Prezentácia partnerom/donorom: Čo chcú vedieť a ako im to povedať?

16.00 - 17.00
Ján Hargaš (Slovensko.Digital) - Volby.Digital: Ako môže zobrať komunita veci do svojich rúk
Baška Klimek (Impact HUB) - Ako rozbehnúť biznis v neziskovke?

17.00 - 18.00
Aleš Ducháč (CREDO Ventures) - Ako pripraviť projekt pre investora
Ľubomír Billý (Centire) - EÚ fondy pre sociálne inovácie

19:00 – 22:00      Pro Bono Párty - moderuje Jakub Ptačin
Spoločne oslávime dobrovoľníctvo a výsledky celodennej práce pro bono tímov zložených z ľudí z firiem a neziskoviek. Stretneme sa v diskusii s inovátormi z rôznych kútov Slovenska. K tomu všetkému sa pridá zábava so skupinou Para v unplugged verzii.

Hostia diskusného panelu:
Silvia Jeleníková (Dell), Vladimír Ledecký (Spišský Hrhov), Lenka Surotchak (Nadácia Pontis)

 

 

*zmena programu vyhradená

 

Michaela JACOVÁ, Neulogy Ventures

Michaela má skúsenosti s komercializáciou technológie a inkubovaním technologických firiem z pôsobenia v Neulogy v Bratislave a Isis Innovation v Oxforde. Niekoľkým začínajúcim technologickým firmám radila v oblasti biznis plánovania a stratégie. Michaela je spoluzakladateľkou a organizátorkou najväčšej slovenskej startupovej súťaže Startup Awards.SK. Štúdium absolvovala na Princetonskej univerzite a na Graduate Institute v Ženeve.

 

 

 

Pavol MINÁR, Istropolitana Ogilvy, Zaraguza CZ, FMK UCM

Pavol je reklamný stratég, marketingový, komunikačný a biznis konzultant, Spec Ops Commander / Head of Strategy v Istropolitana Ogilvy, Strategy Director v Zaraguza CZ. Okrem toho na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave prednáša sociokultúrne dejiny reklamy 20. a 21. storočia a aktuálne trendy v súčasnej reklame. Pozývajú ho ako key speakera a panelistu na odborné marketingové a reklamné konferencie na Slovensku aj v zahraničí. Finalista Cannes Lions a Eurobest.

 

 

 Ľubomír BILLÝ, Centire

Ľubomír je absolventom inžinierskeho a doktorandského štúdia na Fakulte medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave. V rámci výskumu sa venoval problematike imigrácie a fondov EÚ. Ďalšie skúsenosti získaval počas študijných a výskumných pobytov v Lisabone, Viedni a v Berlíne. Od roku 2012 pracuje v spoločnosti Centire, aktuálne na pozícií konzultant. Ako člen oddelenia medzinárodných projektov a spoločenských inovácií má na starosti prípravu projektov pre klientov zo súkromného a verejného sektora financovaných hlavne z programov Horizont 2020 a Erasmus+.  Medzi jeho úspešne zrealizované projekty patria projekty LEAF, v rámci ktorého absolvoval stáž v renomovanej organizácii zameranej na spoločenské inovácie Young Foundation v Londýne.

 

Oliver ŠIMKO, Luducrafts

Oliver je zakladateľom a hlavným gamifikačným dizajnérom v Luducrafts - štúdiu, ktorého core business je poskytovať na mieru robenú gamifikáciu, nastavenú pre potreby a ciele klientov. V jeho portfóliu je spolupráca s veľkými spoločnosťami ako Microsoft Slovakia, ale aj práca so start-upmi či neziskovými organizáciami. Svoju kariéru rozvíjal v Kalifornskom Enterprise Gamification Consultancy. Tu si osvojil poznatky ohľadom aplikovania herných princípov do vnútra organizácií a naučil sa sústrediť na analýzu a identifikovanie potrieb klienta. Nadobudnuté skúsenosti sa rozhodol priniesť a rozvíjať na Slovensku.

 

 Baška KLIMEK, Impact HUB

Baška pôsobila ako External communication Specialist v Poštovej banke, odkiaľ prešla do reklamného sveta. Podieľala sa na tvorbe online obsahovej stratégie pre kampane klientov ako O2 SK aj O2 CZ, Sberbank, službu VIAMO, Big Shock a ďalšie. V Impact HUBe spoluvytvára programovú stratégiu, spoluorganizuje vzdelávacie a inkubačné programy Business Clinic a Impact Incubator. Spolu s Rozbehni sa! koordinuje najväčšiu medzinárodnú súťaž pre študentov v oblasti social business Social Impact Award, mentoruje študentov v súťaži Social Innovation Relay a programe pre mladých lídrov LeadUP.

 

 Ján HARGAŠ, Slovensko.Digital

Ján vyštudoval medzinárodný obchod na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Od roku 2007 pracoval v konzultačnej spoločnosti Capgemini, z toho posledných 5 rokov prevažne na zahraničných projektoch, vrátane 2 ročného pôsobenia vo Veľkej Británii. Venuje sa projektovému riadeniu a business aspektom IT projektov (riadenie zmien, komunikácia, procesné a organizačné zmeny). Je jedným zo zakladateľov a výkonným riaditeľom občianskeho združenia Slovensko.Digital, ktoré presadzuje lepšie digitálne služby štátu.

 

Tatiana ŠVRČKOVÁ, Slovak Telekom

Tatiana sa už 5 rokov venuje aktivitám v oblasti spoločenskej zodpovednosti v Slovak Telekom. Predtým mala na starosti komunikáciu zodpovedného podnikania. V rámci Nadačného fondu Telekom stála pri zrode mnohých projektov na podporu komunity nepočujúcich. Medzi nimi možno spomenúť projekty ako Hľadáme 7. zmysel na pomoc podnikateľov so sluchovým postihnutím, unikátny slovenský program Mobilný pedagóg, v rámci ktorého špeciálne pedagogičky navštevujú rodiny s deťmi so sluchovou poruchou a tento rok stála aj pri kampani Nepočujúce dieťa. 

 

 

 Aleš DUCHÁČ, Credo Ventures

Aleš od roku 2015 pracuje ako analytik v Credo Ventures, kde sa okrem iného zaoberá posudzovaním investičných príležitostí a finančným reportingom spravovaných investičných fondov. Predtým pracoval ako analytik v českej pobočke Google, kde sa venoval finančnému plánovaniu a zlepšovaniu výkonu reklamných kampaní najväčších českých internetových inzerentov. Taktiež sa podieľa na neziskovom projekte StarLift, ktorého cieľom je vysielať českých študentov na stáže do startupov v Silicon Valley. Aleš vyštudoval politológiu a medzinárodné vzťahy, konkrétne odbor Bezpečnostné štúdia na Karlovej univerzite v Prahe. 

 

Stará tržnica, Námestie SNP 25, Bratislava

ORGANIZÁTOR:

PARTNERI:

        

 

PRO BONO PARTNERI:

           

MEDIÁLNI PARTNERI:

 

                                 

IN-KIND PARTNERI:

                                

                     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Newsletter

Vložte svoje požadované údaje a vyberte program, z ktorého chcete dostávať novinky a odošlite.

Povinné položky