25. 06. 2024 Nadácia Pontis

Hľadáme finančnú manažérku/finančného manažéra

Miesto práce

Zelinárska 2, Bratislava

Druh pracovného pomeru

75 % úväzok, na dobu určitú do júna 2026 s možnosťou predĺženia

Termín nástupu

September 2024

Mzdové podmienky (brutto)

1 250 – 1 500 EUR/mesiac (75 % úväzok). Nástupná mzda podľa skúseností uchádzača/uchádzačky. Platy pravidelne valorizujeme.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Plánovanie a forecasting

  • spolupráca pri príprave a aktualizácii rozpočtu,
  • príprava podkladov pre vedenie nadácie.

Zmluvná dokumentácia

  • kontrola zmlúv s tretími stranami,
  • konzultácia výberových konaní na dodávateľov,
  • konzultácie s projektovým manažérom, advokátkou pri príprave zmluvnej dokumentácie.

Implementácia projektu, reporting

  • komplexné finančné riadenie projektov,
  • finančný controlling nákladových stredísk tímu,
  • príprava finančných správ/vyúčtovaní donorom,
  • príprava a tvorba finančnej časti reportov pre donorov,
  • zabezpečenie projektových auditov,
  • účtovná závierka a štatutárny audit – príprava podkladov,
  • prideľovanie a kontrola plnenia úloh finančnej asistentky,
  • sledovanie a kontrola plnenia projektových úloh v rámci projektu financovaného z Európskej komisie (CERV),
  • komunikácia so zástupkyňou Európskej komisie podľa potreby.

Požiadavky na zamestnanca/zamestnankyňu

Pozícii vyhovujú uchádzači a uchádzačky so vzdelaním:

  • stredoškolské s maturitou,
  • nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie,
  • vysokoškolské I. stupňa,
  • vysokoškolské II. stupňa.

Vzdelanie v odbore

ekonomického smeru

Jazykové znalosti

Anglický jazyk – pokročilý (C1)

Prax na pozícii/v oblasti

Finančná manažérka/finančný manažér

Počet rokov praxe

5

Osobnostné predpoklady a zručnosti

Samostatnosť, zodpovednosť, precíznosť, trpezlivosť a flexibilita.
Pozitívny prístup a nadhľad, ochota vzdelávať sa.
Počítačové znalosti: pokročilý používateľ/ka MS Excel, Outlook, Sharepoint, Teams.
Skúsenosť s prácou v ekonomických programoch min. 2 roky.
Skúsenosť s projektovým/finančným manažmentom v neziskovom sektore výhodou (nie podmienkou).
Skúsenosť s projektovým/finančným manažmentom projektov financovaných z Európskej komisie.
Osobnosť, ktorá vyžaruje dobrú energiu, so srdcom a ochotou pomáhať.
Človek, ktorého správanie je konzistentné s hodnotami nadácie.

Informácie o výberovom konaní

Do výberového konania sa prihlásite na portáli Profesia.sk na tomto linku. Nezabudnite pridať váš životopis a motivačný list.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.

Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava

tel.: (421 2) 5710 8111