22. 06. 2018 Inklúzia

Podpora transparentnosti – aké projekty sa podporili a prečo vstúpiť do Fondu?

Vďaka podpore firmy sa realizujú dva projekty Aliancie Fair-play a Transparency International Slovensko. Ako pomáhajú v boji proti korupcii?

adačný fond Merceds Benz Financial  sa zaoberá transparentnosťou a podporou demokracie. V rámci Priamej podpory v roku 2018, podporil neziskovú organizáciu Aliancia Fair Play, ktorá sa venuje odhaľovaniu korupčných káuz, obhajobe práva na informácie, kontrolu verejných obstarávaní, či monitoringu justície. Druhou podporenou neziskovou organizáciou bola Transparency International Slovensko, ktorá sa tiež zaoberá témami na podporu transparentnosti v politike a vďaka podpore z fondu mohla organizácie zorganizovať Prvý úradnícky festival Úradník 2.0.

Firma sa v polovici roka 2018 pridala ako 21. členská firma do Fondu pre transparentné Slovensko, cez ktorý bude tému boja proti korupcii podporovať naďalej.

Vo videu sa dozviete, čo robia podporené organizácie a prečo je zapojenie firiem do tejto témy dôležité:

Kto sme

Prepájame firmy, mimovládne organizácie, štátne inštitúcie, komunity a jednotlivcov, aby sme spoločnými silami dosiahli pozitívne zmeny vo vzdelávaní, v zodpovednom podnikaní a v boji proti korupcii a chudobe. V týchto témach sme aj experti.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava

tel.: (421 2) 5710 8111


Instagram