02. 02. 2022 Filantropia

Akú tradíciu má filantropia na Slovensku? Prinášame príbehy ľudí, ktoré nás inšpirujú už 100 rokov

V  Denníku N vyšlo už päť našich textov o slovenských filantropoch a filantropkách z prelomu 19. a 20. storočia. Sériou inšpiratívnych článkov chceme ukázať, že u nás existuje tradícia pomáhania, na ktorú môžeme nadviazať aj dnes.

Keď dnes na Slovensku hľadáme filantropické vzory, náš pohľad často smeruje za hranice. Poznáme príbehy Billa Gatesa, Warrena Buffetta aj kampaň Giving Pledge. Predtým, ako si komunistický režim na 40 rokov uzurpoval moc, pritom filantropia prekvitala aj u nás. Mala svojich hrdinov a hrdinky a aj na terajšie pomery bola veľmi moderná.

Prečítajte si preto o:

Silné príbehy ľudí, ktorým nebolo ľahostajné ich okolie, pre nás pripravujú novinár Pavol Lacko a Lukáš Krajčír z Historického ústavu SAV.

Hlavné foto: Elena Maróthy-Šoltésová s dievčatami v ľudových odevoch v roku 1926. Zdroj: Slovenská národná knižnica – Literárny archív v Martine

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.