17. 01. 2014 Zodpovedné podnikanie

Hľadáme firmy so zodpovedným biznisom

Otvorili sme nominácie na Via Bona Slovakia za rok 2013. Ocenenie vyzdvihuje inšpiratívne projekty v oblasti filantropie a zodpovedného podnikania.

„Aj tento rok hľadáme firmy, ktoré dokážu inšpirovať svojimi nadštandardnými službami pre zákazníkov a férovosťou k ďalším partnerom, ústretovými podmienkami pre zamestnancov a pozitívnym vplyvom na životné prostredie a svoje okolie. Cena Via Bona Slovakia znovu prinesie to najinšpiratívnejšie, čo sa v zodpovednom podnikaní a filantropii udialo v uplynulom roku,“ hovorí programový riaditeľ Nadácie Pontis Pavel Hrica. Firmy si podľa neho už dnes nekladú otázku, či treba vo svojom podnikaní posilňovať zodpovednosť. Stále viac ich k tomu núti verejnosť, médiá, vláda i zamestnanci. Hlavnou výzvou je, ako to robiť a aké riešenia prinášať, aby mali väčší úžitok pre spoločnosť i firmu samotnú.

Na ocenenie Via Bona Slovakia sa môžu nominovať firmy alebo ich môžu prihlásiť neziskovky, s ktorými na projektoch spolupracovali. Tip na firmu, ktorá si zaslúži ocenenie za svoje správanie, môže dať i ktorýkoľvek jednotlivec. O víťazoch v siedmich kategóriách rozhodnú experti na zodpovedné podnikanie. „Novinkou 14. ročníka Via Bona Slovakia bude aj Cena verejnosti. Slováci svojím hlasovaním sami rozhodnú, ktorá firma si podľa nich najviac zaslúži ocenenie,“ dodáva Pavel Hrica.

Nadácia Pontis znovu vylepšila hodnotiaci proces. Oproti minulému roku budú pred hodnotiacou komisiou osobne prezentovať svoje nominácie všetky firmy, ktoré postúpia do užšieho výberu. Využiť dokonca môžu aj pomoc odborníkov z TEDxBratislava.

Prihlášky možno podávať do piatka 14. februára. Stačí vyplniť nominačný hárok v príslušnej kategórii a poslať ho e-mailom na adresu viabona@nadaciapontis.sk.

Kategórie ocenenia Via Bona Slovakia za rok 2013:

  • Zodpovedná veľká firma
  • Zodpovedná malá/stredná firma
  • Zelená firma
  • Skvelý zamestnávateľ
  • Férový hráč na trhu
  • Podporovateľ dobrovoľníctva
  • Dobrý partner komunity

Nadácia Pontis odovzdá ocenenia víťazom počas galavečera Via Bona Slovakia, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 10. apríla 2014 v Starej tržnici v Bratislave.

Podrobné informácie a podklady k prihláseniu sa nachádzajú na www.viabona.sk.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111