02. 01. 2017 Zodpovedné podnikanie

Inšpirácie z Via Bona Slovakia: Bitúnok HSH naďalej buduje byty pre svojich zamestnancov

Firma HSH ponúka svojim zamestnancom výhodné bývanie i raňajky zdarma. Za svoje zodpovedné aktivity získala v roku 2015 ocenenie Skvelý zamestnávateľ.

Timotej Husár, obchodný zástupca spoločnosti HSH.

Hlavným poslaním spoločnosti HSH z Veľkého Zálužia je dodávať na trh kvalitné, zdravotne bezpečné, biologicky a nutrične plnohodnotné produkty. Zároveň bitúnok HSH patrí medzi firmy, kde sa vzťah zamestnanec-zamestnávateľ nekončí pri bráne podniku. Firma svojim ľuďom totiž ponúka napríklad možnosť ubytovať sa v domovej zástavbe neďaleko pracoviska. Každý z týchto domov má aj záhradku, kde zamestnanci môžu pestovať ovocie či zeleninu či oddychovať pri grilovačke s rodinou a priateľmi. Firma každé 2-3 roky postaví ďalších 4 až 5 domov. V roku 2015 ich bolo 19 a plánujú ďalšie. Výber zamestnancov, ktorí majú možnosť získať ubytovanie, sa rieši individuálne, podľa akútnosti alebo potreby žiadateľov.

Firma okrem toho podporuje rozvoj zamestnancov formou pravidelných školení, nevynímajúc školenia o bezpečnosti a ochrane zdravia. Aj vďaka tomu majú vysokú efektívnosť výroby a takmer nulové úrazy. Firma sa tiež snaží svojim ľuďom pomôcť bezúročnými pôžičkami a má vlastnú neziskovú organizáciu, ktorá pomáha zamestnancom v prípade zdravotných problémov. Spoločnosť HSH získala za svoj „extra mile“ prístup k svojím zamestnancom ocenenie Via bona Slovakia v kategórii Skvelý zamestnávateľ za rok 2015.

Koľko bytov pre zamestnancov sa firme podarilo vybudovať v roku 2016? Timoteja Husára, obchodného zástupcu spoločnosti HSH, sme vyspovedali v krátkom rozhovore.

Čo pre Vás znamenalo, že ste v kategórii Skvelý zamestnávateľ získali ocenenie Via Bona Slovakia za rok 2015?

Bolo to veľmi milé prekvapenie, naozaj som s tým nerátal. Je to hlavne ocenenie práce a prístupu našich pánov konateľov a ich celková filozofia podnikania. Taktiež toto ocenenie berieme ako obrovský záväzok nepoľavovať v aktivitách, ktoré prinášajú pozitívny efekt v spoločnosti.

Kam ste sa za posledný rok posunuli?

Vytvorili sme nové bytové priestory pre ďalších zamestnancov. Presnejšie sa jedná o 1 jednoizbový, 2 trojizbové a 6 dvojizbových bytov. Vo všetkých sa dnes už býva.

Akým udržateľným/zodpovedným aktivitám sa v súčasnosti venujete?

Našim hlavným produktom je Kura Kráľovské … Kráľovské je práve pre to, že je chované kráľovsky. Zodpovedne – voči prírode i voči zákazníkom. Zodpovedne voči prírode preto, že je chované vo welfare podmienkach, kde sa na zreteľ berú prirodzené potreby, spôsob chovu a zaobchádzanie s kurčatami. Zodpovedne voči zákazníkom hlavne kvôli našej garancii, že naše kura bolo chované bez použitia rastových hormónov a antibiotík a, že je výlučne zo slovenských fariem.

Čo je pre Vás najväčšou prioritou do budúcnosti a na aké projekty sa môžeme tešiť?

Určite budeme naďalej ponúkať na trh produkty prvotriednej kvality, ktoré sú spotrebiteľovi zdraviu prospešné. Určite budeme tvoriť ďalšie ubytovacie priestory pre našich zamestnancov, to je už dnes jasné. Projektov, na ktorých momentálne pracujeme je viacero a nerád by som predbiehal udalosti, no určite by som o nich prišiel rád porozprávať členom poroty Via Bona v roku 2017 a takýmto spôsobom znova zabojovať o ocenenie firmy, ktorá sa snaží zodpovedne podnikať už 25 rokov.

Podnikáte férovo? Nominujte Vašu firmu na ocenenie Via Bona Slovakia 2016

Nadácia Pontis opäť otvára nominácie na prestížne ocenenie Via Bona Slovakia. Firmy sa môžu so svojimi zodpovednými a etickými projektmi za rok 2016 nominovať do 20. januára 2017. Všetky dôležité informácie nájdete na www.viabona.sk 

 

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111