25. 03. 2015 Zodpovedné podnikanie

Nadácia Pontis už zajtra odovzdá ocenenie Via Bona Slovakia za najinšpiratívnejšie projekty

Nadácia Pontis zajtra už 15-krát udelí prestížne ocenenie Via Bona Slovakia za inšpiratívne projekty v oblasti filantropie a zodpovedného biznisu.

Víťazi Via Bona Slovakia budú známi už vo štvrtok večer počas galavečera Via Bona Slovakia, ktorý sa uskutoční v Refinery Gallery v Bratislave pod názvom Stretnutie s tichom. Galavečer bude aj tento rok výnimočný a nielen preto, že Via Bona oslavuje svoj okrúhly 15. ročník. Slávnostný večer prinesie netradičné spojenia svetla, hudby, tanca a ticha, jeho súčasťou budú aj nepočujúci herci z Divadla Tiché iskry. Novinkou je aj nové stvárnenie ocenenia, ktorého autorom je Mikuláš Zahatňanský.

Ceny odovzdáme v siedmich kategóriách

Nadácia Pontis tento rok prijala 61 nominácií, z ktorých do užšieho výberu postúpilo 23. Nezávislá hodnotiaca komisia pozostávajúca z firiem, médií, neziskoviek a štátneho sektora to nemala jednoduché. Odborníci v jednotlivých oblastiach rozhodovali v náročnom dvojkolovom hodnotení.

Aj vy ste zvedaví, ktorá firma zo shortlistovaných získa ocenenie Via Bona Slovakia?

Víťazom odovzdáme ceny v siedmich kategóriách ako sú Zelená cena, Podporovateľ dobrovoľníctva, Dobrý partner komunity, Skvelý zamestnávateľ, Férový hráč na trhu, Zodpovedná veľká firma, Zodpovedná malá/ stredná firma. Čitatelia HNonline.sk mohli tento rok rozhodnúť aj o víťaznej inšpiratívnej firme, ktorá počas galavečera získa Cenu verejnosti.

Víťazmi sú všetci, ktorí chcú inšpirovať

„Ďakujeme všetkým firmám. Aj tým, ktoré nepostúpili do druhého kola, lebo si uvedomujeme, že pri svojom podnikaní idú nad rámec svojich povinností a snažia sa byť prínosom pre svoje okolie i pre Slovensko,“ hovorí Lenka Surotchak, riaditeľka Nadácie Pontis. Aj keď má Via Bona Slovakia obmedzený počet víťazov, v skutočnosti je víťazom každá firma, ktorá nastúpila na dobrú cestu via bona a snaží sa dobrovoľne a nad rámec zákona znižovať negatívne vplyvy svojho podnikania a zlepšovať pozitívne dopady pre spoločnosť a okolie, v ktorom podniká.

Ocenenie Via Bona Slovakia nadácia udeľuje od roku 1998, kedy začala s oceňovaním firiem a jednotlivcov v oblasti filantropie a neskôr ocenenie rozšírila aj na zodpovedné podnikanie. Posledné roky sa na Via Bona Slovakia nominuje aj čoraz viac menších firiem či firmy z regiónov, ktorých príbehy dokazujú, že sa v našej krajine dá podnikať inak, zodpovedne, a že aj oni môžu inšpirovať.

Ďakujeme všetkým partnerom a podporovateľom

Nadácia Pontis ďakuje všetkým partnerom, bez ktorých by nebolo možné realizovať proces výber a ocenenia víťazov tak dôkladne a s patričným uznaním, ako sa o to usilujeme. Vážime si, že sa vzdali možnosti vlastnej nominácie a venovali finančné prostriedky na to, aby sme mohli na Slovensku cez dobré príklady posilňovať zodpovedné podnikanie a firemnú filantropiu a inšpirovať ďalšie firmy. Vďaka patrí aj všetkým hodnotiteľom, ktorí preštudovali dodané podklady a strávili hodiny nad výberom víťazov Via Bona Slovakia za rok 2014. V neposlednom rade firmám, ktoré našli odvahu, nominovali sa do 15. ročníka ocenenia a venovali svoj čas a energiu tomu, aby boli príkladom ďalším.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111