10. 02. 2022 Zodpovedné podnikanie

Naše Mesto 2022 otvára prihlasovanie pre firmy aj neziskovky

Najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva na Slovensku – Naše Mesto spustilo prihlasovanie pre firmy a neziskovky. Zamestnávatelia, ktorým záleží na komunitách a miestach, kde podnikajú, tak dostávajú príležitosť „podeliť“ sa o svojich pracovníkov na jeden deň s organizáciami, ktoré sa dlhodobo venujú zlepšovaniu života v našich mestách.

Naše Mesto sa tento rok uskutoční 10. júna a prepojí tisícky dobrovoľníkov s desiatkami neziskoviek s cieľom viditeľne skrášliť mestá na Slovensku.

„Minulý rok sa do Nášho Mesta zapojilo viac ako 130 firiem, ktoré pomáhali zlepšovať miesta, kde žijeme a pracujeme, v rámci viac ako 320 aktivít naprieč celým Slovenskom. Okrem skvelého pocitu z toho, že firemní dobrovoľníci priložili ruku k dielu tam, kde to bolo potrebné, zažili aj príjemný teambuilding so svojimi kolegami, naučili sa nové manuálne a často aj mäkké zručnosti a vymenili aspoň na chvíľu svoje kancelárie či home office za exteriér,“ povedal výkonný riaditeľ Nadácie Pontis Michal Kišša.

Dobrovoľníci si pochvaľovali, že sa im počas práce často darilo inšpirovať aj náhodných okoloidúcich alebo miestnych, aby vo svojom okolí rovnako niečo vylepšili a zveľadili. Mnohí sa dostali na zaujímavé miesta, kam by sa bežných okolností nepozreli, alebo sa dozvedeli nové informácie, ktoré im rozšírili obzory.

Aj tento rok budú mať firmy a ich zamestnanci na výber zo širokej palety aktivít – ich pomoc budú potrebovať desiatky záhrad, parkov, komunitných centier, škôl, škôlok a pamiatok.

Jednotlivé aktivity na Našom Meste budú aj v roku 2022 prebiehať za prísnych hygienických opatrení a v malých kolektívoch. Na jednu aktivitu sa budú môcť prihlásiť len ľudia z jednej firmy. Väčšina pracovných činností sa bude konať v exteriéri.

Prihlasovanie je v tejto chvíli otvorené aj pre projekty občianskych organizácií, ktoré potrebujú pomocnú ruku dobrovoľníkov. „Naše Mesto je dobrá príležitosť pre neziskovky, ako získať konkrétnu manuálnu pomoc, na ktorú by si inak nemohli vyčleniť zdroje a kapacity. To, čo by robili niekedy aj týždne, môžu stihnúť za oveľa kratší čas. Na podujatí ale majú navyše šancu získať nových podporovateľov alebo spraviť osvetu v téme, ktorej sa venujú,“ vysvetlil M. Kišša.

Prihlasovanie do projektu

  • Registrácia pre firmy je otvorená do 17. marca 2022.
  • Prihlasovanie neziskoviek je otvorené do 24. marca 2022.
  • Prihlasovanie konkrétnych účastníkov, ako aj výber aktivít bude následne prebiehať od 5. mája.

O Našom Meste

Naše Mesto je najznámejšie podujatie firemného dobrovoľníctva v strednej Európe. Vlani sa doň zapojilo približne 5 600 dobrovoľníkov v rôznych lokalitách po celom Slovensku. Pracovníci zo 132 firiem a inštitúcií priložili ruku k dielu v 44 slovenských mestách a ich okolí. Pomohli tak 171 neziskovým organizáciám, nízkoprahovým centrám, ale aj školám či škôlkam zlepšiť ich fungovanie.

Viac o podujatí Naše Mesto nájdete na webe www.nasemesto.sk

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111