08. 08. 2016 Nadácia Pontis

Obnovené pamiatky, veselší senori a usmiate deti? Aj za to vďačíme firemným dobrovoľníkom

Jednou z našich kľúčových tém je firemné dobrovoľníctvo, kedy zamestnanci firiem venujú svoj čas, aby pomáhali.

Okrem celoročných programov firemného dobrovoľníctva organizujeme aj individuálne dobrovoľnícke eventy.

Na hrade Čeklís pomáhali zamestnanci firmy Tchibo

Zamestnanci firmy Tchibo prišli do Bernolákova, aby vymenili priestory svojej kancelárie za archeologické nálezisko a pomohli tak prispieť k záchrane nášho kultúrneho dedičstva. Pracovali na vyčistení podlahy pivničnej miestnosti a začisťovali vrchy múrov. Vďaka ich nezištnej pomoci je prostredie hradu krajšie a lákavejšie. „Po tejto skúsenosti môžem povedať, že je škoda, že sme sa do takýchto akcií nezapojili už skôr.“, vyjadrila svoje pocity po dni strávenom s kolegami na hrade pani Adriána Hudecová zo spoločnosti Tchibo. „Počasie bolo výborné, rovnako ako dobrovoľníci. Ďakujeme!“,  povedal o dobrovoľníkoch z firmy Tchibo pán Vokoun z oz Hrad Čeklís.

Dobrovoľníci z firmy AbbVie spríjemnili priestory seniorom v DSS Rača

V júni sme organizovali dobrovoľnícke podujatie na želanie pre zamestnancov firmy AbbVie. Na základe veľmi pozitívnej dlhodobej spolupráce sme pre nich vybrali Domov sociálnych služieb v Rači. Zveľaďovali vnútorné priestory zariadenia a presádzali kvety. Vďaka nim je zariadenie nielen upravenejšie, ale svojou prítomnosťou potešili aj klientov domova dôchodcov: „Firemní dobrovoľníci boli úžasní. Vraj sa zapojili po prvýkrát, ale pracovali ako včielky – s úsmevom a nadšením.“, neskrývali pozitívne dojmy pracovníčky z DSS Rača.

 

Dobrovoľníctvo firmy baví

Celoročný dobrovoľnícky program koordinujeme firmám Hawlett-Packard a Poisťovni Slovenskej sporiteľne. Dobrovoľníci z oboch firiem každý mesiac venujú kus svojho pracovného času na dobrú vec.

S firemnými dobrovoľníkmi z firmy HP navštevujeme už štvrtý rok klientov v DSS Rača. S týmto programom sa firme HP podarilo získať i prestížne ocenenie Via Bona Slovakia za rok 2015 v kategórii Podporovateľ firemného dobrovoľníctva. Do krízového centra Brána do života a krízového strediska DOM prinášajú radosť a nezištnú pomoc dobrovoľníci z Poisťovne SLSP. Vďaka ich podpore, ako aj podpore firmy sa podarilo v krízovom centre zriadiť bezbariérovú garsónku. Každý mesiac pripravujeme firemným dobrovoľníkom a klientom oboch zariadení zaujímavý program – spoločne navštevujeme kultúrne pamiatky, divadelné predstavenia, maľujeme kraslice, pripravujeme vianočný program a i.

„Je skvelé vedieť, že tu máme čím ďalej tým viac ľudí a firiem, ktorým záleží na tom, ako vyzerá naša krajina.“, pochvaľuje angažovanosť firiem a ich zamestnancov Monika Smolová, programová riaditeľka Nadácie Pontis.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.