26. 12. 2017 Zodpovedné podnikanie

Ošetrovateľské centrum: Naše úsilie niekto vníma, oceňuje, vyzdvihuje

Spoločnosť minulý rok získala ocenenie Via Bona Slovakia v kategórii Zodpovedná stredná/malá firma aj Cenu verejnosti.

Zuzana Fabianová, Alena Mochnáčová a Gabriela Hrisenková z Ošetrovateľského centra v Humennom.

Spoločnosť Ošetrovateľské centrum z Humenného sa dennodenne stretáva s ťažkými úlohami. Na sklonku života seniorov je potrebná zvýšená starostlivosť. Vedia, že tú treba vykonávať s úprimným záujmom a presvedčením. Preto roky rozvíjajú Stratégiu k trvalej spokojnosti zamestnanca a príjemnému pracovisku. Za dobre odvedenú prácu si odniesli dve ocenenia Via Bona Slovakia – Zodpovedná malá/stredná firma a Cena verejnosti.

Aj o často neľahkých, no významných aktivitách pracovníkov humenského Ošetrovateľského centra sme sa rozprávali so Zuzanou Fabiánovou, jeho riaditeľkou.

Čo pre vás znamenalo, že ste získali hneď dve ocenenia Via Bona Slovakia za rok 2016?

Predovšetkým úžasnú spätnú väzbu a uistenie, že ideme tou správnou cestou. Že to, čo vykonávame nad rámec definovaných procesov, pre dobro vážne a dlhodobo chorých je na nezaplatenie. Toto ocenenie je dôkazom toho, že naše úsilie niekto vníma, oceňuje, vyzdvihuje. Pri preberaní ceny Via Bona Slovakia som sa stretla s naliehavou prosbou úspešného podnikateľa: „Neprestávajte takto pracovať, vyvíjajte, inovujte… Potrebujeme vás.“  Odovzdávanie ocenení sme vnímali ako unikátne, obohacujúce stretnutie ľudí a firiem, ktorým záleží na rozvoji najvyšších hodnôt.  

Kam ste sa za posledný rok posunuli?

Prednedávnom sme na Medzinárodnej vedeckej konferencii v Michalovciach k problematike bezvládnej staroby slávnostne otvorili tretiu etapu Senior boxov (pozn. aut.: ide o komplex informácií, ktorý sa dá do rúk blízkym vo chvíli, keď si berú pacienta-seniora domov). Ďalších 2 500 edukatívnych „balíčkov pomoci“ do rúk rodinám vážne a dlhodobo chorých v tejto chvíli putuje Slovenskom. Na našej stránke zamestnanci, odborníci na starostlivosť o vážne a dlhodobo chorých seniorov píšu desiatky edukačných blogov. Upozorňujú na najväčšie úskalia starostlivosti a tieto informácie šírime ďalej, pričom zapájame ďalších partnerov.

Akým zodpovedným aktivitám sa v súčasnosti venujete? Čo je pre vás najväčšou prioritou do budúcnosti? 

V našom profesionálnom svete dôverne poznáme desivé komnaty, kam nikto nevstupuje rád. Môžu byť plné bolesti, utrpenia, strachu. My tomu chceme zabrániť nielen v našich centrách, ale aj mimo nich. Chceme byť hlasom najbezvládnejších, ktorí nedokážu prosiť o pomoc. Každý deň v našej praxi rozvíjame prístupy proti predčasnému a nedôstojnému umieraniu. Privítali sme možnosť aktívne sa zúčastniť pri tvorbe prvých národných štandardov pre ošetrovateľstvo. Veľká časť našich skúseností a dobrej praxe sa tak stáva súčasťou národného programu rozvoja kvality starostlivosti o seniorov.

 

Podnikáte aj vy férovo? Nominujte vašu firmu na ocenenie Via Bona Slovakia 2017

Nadácia Pontis opäť otvára nominácie na prestížne ocenenie Via Bona Slovakia. Firmy sa môžu so svojimi zodpovednými a etickými projektmi za rok 2017 nominovať do 15. januára 2018. Všetky dôležité informácie nájdete na www.viabona.sk.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.
×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.