28. 07. 2022 Nadácia Pontis

Špeciálny grant z Nášho Mesta dostane OZ Pajštún

Aj tento rok sme na Našom Meste ponúkli dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam možnosť neobjednať si na podujatie nové tričko. Účastníci tak podporili myšlienku udržateľnosti a my sme z ušetrených peňazí mohli prispieť na činnosť dôležitej neziskovej organizácie.

Možnosť neobjednať si nové tričko si tento rok vybralo až 733 ľudí z celkového počtu účastníkov Nášho Mesta. Títo dobrovoľníci a dobrovoľníčky radšej využili tričká z minulých ročníkov a posunuli nás zase o kúsok smerom k udržateľnosti.

Z ušetrených peňazí, ktoré by boli inak použité na výrobu trička, sme sa rozhodli podporiť jednu z organizácií, ktoré sa v rámci svojich aktivít venujú i ochrane prírody. O tom, kto dostane špeciálny grant, rozhodovali dobrovoľníci v dotazníkovom hlasovaní hneď po podujatí. Vyberať si pritom mohli zo štyroch organizácií z rôznych regiónov Slovenska.

Najväčší počet ľudí nakoniec zahlasoval za OZ Pajštún, ktoré tak od nás získa grant vo výške 1 000 eur.

 „Cítime ocenenie našich dlhoročných snáh o zveľaďovanie životného prostredia. Tešíme sa, že ako dobrovoľníci tvoríme lepšie podmienky pre turistov a návštevníkov okolia hradu Pajštún a zlepšujeme životnú úroveň miestnych obyvateľov aj organizovaním rôznych komunitných aktivít. Vážime si a ďakujeme preto firemným dobrovoľníkom a Nadácii Pontis za prejavenú dôveru a podporu. Grant využijeme v súlade s naším poslaním,“ povedala Adriana Kušíková z OZ Pajštún.

Združenie bolo založené v roku 2002 s cieľom zveľaďovať prostredie, uľahčovať a spríjemňovať život všetkým v okolí hradu Pajštún. Organizácia sa venuje revitalizácii lokality okolo hradu, boju o zachovanie významných chránených území, environmentálnej výchove a usporadúva tiež brigády na skrášlenie okolia.

O rok znova

Možnosť neobjednať si nové tričko bude pre dobrovoľníkov a dobrovoľníčky k dispozícii na Našom Meste aj o rok. Veríme, že aj takto môžeme malým gestom prispieť k udržateľnosti podujatia. Tričká z tohto ročníka si teda určite nechajte a vidíme sa o rok!

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111