04. 04. 2023 Filantropia

Tesco opäť podporí lokálne projekty

Už po trinásty raz sa neziskové organizácie, občianske združenia, škôlky, školy, športové kluby, útulky, DSS, mestá i obce môžu uchádzať o finančnú podporu z grantového programu Tesca Vy rozhodujete, my pomáhame.

Autori projektov, ktoré pomôžu zvýšiť kvalitu života v regiónoch po celom Slovensku, sa môžu prihlasovať až do 30. apríla 2023 (pozn. prihlasovanie je predĺžené do 7. mája 2023) na webstránke grantového programu.

„Záleží nám, aby sme dlhodobo prispievali k zlepšeniu života v komunitách na Slovensku. Za dvanásť edícií grantového programu Vy rozhodujete, my pomáhame sme podporili 2 310 projektov v celkovej sume takmer 1,9 milióna eur. Veríme, že zrealizované projekty inšpirujú ďalšie organizácie v regiónoch, aby svoje nápady prihlásili formou projektov. V rámci trinástej edície získa podporu 231 projektov a tie si rozdelia takmer 170-tisíc eur,“ vysvetľuje Michaela Lehotská, CSR manažérka Tesca na Slovensku.

Kto môže získať grant?

Návrhy na aktivity, ktoré pomôžu zlepšiť kvalitu života v komunite, môžu organizácie prihlasovať do konca apríla cez webstránku Tesca. Šancu získať finančnú podporu majú projekty, vďaka ktorým vzniknú napríklad nové komunitné priestory, záhrady, parky, divadlá či športoviská, budú obnovené pamiatky alebo sa zrealizujú rôzne športové či kultúrne podujatia, kurzy či vzdelávacie aktivity.

Každý, kto má záujem uchádzať sa o finančný grant, môže nájsť inšpiráciu vo víťazných projektoch doterajších edícií. Z prihlásených nápadov vyberie nezávislá odborná komisia zložená zo zástupcov Tesca a neziskovej organizácie 231 najlepších projektov.

O výške podpory rozhodnú počas leta zákazníci hlasovaním prostredníctvom žetónov vo všetkých obchodných prevádzkach Tesca na Slovensku. Projekt s najvyšším počtom hlasov v danom regióne získa finančnú podporu vo výške 1 300 eur, projekt s druhým najvyšším počtom odovzdaných žetónov získa grant v sume 600 eur a projekt na treťom mieste dostane 300 eur.

Počas dvanástich edícií Vy rozhodujete, my pomáhame odovzdali zákazníci už vyše 36 miliónov žetónov v prospech projektov na podporu lokálnych komunít.

Prihlasovanie nápadu odkiaľkoľvek

V predchádzajúcej 12. edícii grantového programu Vy rozhodujete, my pomáhame získali podporu napríklad Združenie na záchranu Zborovského hradu s projektom na obnovu hradu Zborov v roku 2023, Mestský volejbalový klub Lokomotíva Zvolen na zorganizovanie športového tábora pre deti, ako aj Nadácia Bátor Tábor Slovakia s projektom Pomôžme onkologicky chorým deťom s návratom do triedneho kolektívu po dlhodobej liečbe. Finančný grant získali aj domovy sociálnych služieb, materské školy, športové kluby, knižnice, pacientske organizácie aj územné spolky Slovenského Červeného kríža.

Výhodou grantového programu Tesca je vysoká šanca pre záujemcov získať finančnú podporu a jednoduché prihlasovanie cez online formulár na webstránke grantového programu.

Ako prebieha prihlasovanie nápadu na zlepšenie svojho okolia:
1. Premyslite si, ako môže váš nápad zlepšiť život vo vašom okolí.
2. Vypočítajte si, koľko eur by stála realizácia projektu.
3. Zaregistrujte svoj projekt odkiaľkoľvek online na: https://tesco.sk/pomahame/registration/
POZOR!!! Termín prihlasovania projektov je predĺžený do 7. 5. 2023.
4. Hotovo. Teraz stačí počkať na výber 231 najlepších nápadov. Tesco ich na svojej stránke zverejní v priebehu júna.
5. Počas leta zákazníci hlasovaním s pomocou žetónov v každej predajni Tesca rozhodnú o výške podpory – 300 eur, 600 eur alebo 1 300 eur.

Detailný návod, ako podať projekt, si môžu záujemcovia pozrieť aj vo videu.

Máte otázky ku grantovej výzve?

Kontaktujte programovú manažérku Nadácie Pontis Janu Rožníkovú:
jana.roznikova@nadaciapontis.sk
0917 434 287

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.