25. 08. 2017 Nadácia Pontis

24 hodín, takmer 800 darov a množstvo úžasných ľudí

24. augusta sa udialo veľa dobrých skutkov. Konkrétne 798. Toľko darov ste totiž včera venovali dobrokrajinným neziskovkám v 24-hodinovke.

Každá neziskovka na DobraKrajina.sk odvádza nesmierne dôležitú prácu. Či už pomáha znevýhodneným ľuďom, bojuje proti chudobe a korupcii alebo zlepšuje vzdelávanie. Často krát to však nie je ľahké a niekedy to chce veľké množstvo odhodlania. Práve preto je podpora, ktorú ste im včera vyjadrili, nesmierne dôležitá. Každé jedno euro, ktoré počas 24-hodinovky pribudlo do projektov neziskoviek, bude nielen využité na konanie dobra, ale bude pre ne aj obrovskou podporou a motiváciou pokračovať v práci. Za to všetko vám, darcom, patrí obrovské ĎAKUJEME!

Aká veľká bola vaša podpora?

Mali ste na to iba 24 hodín. Presne od polnoci do polnoci. No už v prvých hodinách bolo jasné, že pomyselnú štafetu darcovského maratónu ste prebrali s veľkým odhodlaním. Na dobrokrajinné projekty pribudlo presne 798 darov v hodnote neuveriteľných 8296,52 eur. Táto úžasná suma poputovala na 63 projektov. Najvyšší dar, až 500 eur, putoval do projektu Online psychologická pomoc.

V tohtoročnej 24-hodinovke vám najviac záležalo na pomoci znevýhodneným ľuďom. V téme radostnejší život tak pribudlo krásnych 4 895,25 eur, ktoré naozaj dokážu priniesť veľa radosti. Ukázali ste však, že vám záleží aj na vzdelávaní, boji proti korupcii a chudobe a malých lokálnych iniciatívach.

Bonusová Nezábudka

Najviac sa podarilo vyzbierať Nezábudke, ktorú denne navštevuje takmer 50 detí a mladých s ťažkým zdravotným znevýhodnením. Za Nadáciu Pontis im s radosťou pripisujeme bonusových 500 eur 🙂 Zahanbiť sa však nenechali ani iné projekty. Za nimi sa umiestnil projekt Online psychologická pomoc, ktorý poskytuje online poradenstvo mladým ľuďom. Na pomyselnej tretej priečke sa umiestnil projekt Nepočujem, ale rozprávať môžem, ktorý bude môcť vďaka vám naďalej otvárať svet počujúcich aj nepočujúcim deťom. Záležalo vám aj na vzelávaní k občianskym právam či na zabudnutom ihrisku v Kopčanoch, o ktoré sa stará Ulita, a množstve ďalších skvelých projektov. 

Priamymi darmi a 5%-tami ste podporili aj projekt Dobrá krajina sumou 503,13 eur. Všetky projekty dostávajú technické zázemie portálu od Nadácie Pontis bezplatne. Hradíme tiež všetky súvisiace náklady s modernizáciou portálu, platobnými mechanizmami a poplatkami bankám a kartovým spoločnostiam, ako aj vybavením a reportovaním verejnej zbierky, ktorou je zbieranie financií zastrešené. Z 5 %, ktoré darcovia venujú na prevádzku Dobrej krajiny, ročne získame približne 6 000 €, ktoré využívame na propagáciu zverejnených projektov, ako napr. na túto 24-hodinovku. Väčšinu nákladov môžeme uhradiť najmä vďaka firemným partnerom. Ďakujeme!

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.