04. 07. 2017 Nadácia Pontis

4 dôvody, prečo prísť do stanu DobraKrajina.sk na Pohode

V rajskej záhrade, ktorú Dobrá krajina prinesie tento rok na Pohodu, veľkú úlohu zohrávajú technológie s dotykom.

Aj vďaka tomu sa k božským dobrotám a zážitkom dostanete rýchlo, jednoducho a ešte si ušetríte hotovosť.

1. Odkúšate si virtuálnu realitu, ktorá pomáha

Ako prví na Slovensku si môžete pozrieť virtuálnu realitu o živote ľudí bez domova a ovládať dej príbehu svojím zrakom. Rozhodnete, kde sa hlavný hrdina zobudí a ako sa jeho život bude ďalej vyvíjať. Zistíte, či je možné opäť získať domov, ak ho raz stratíte a prečo je aj predaj Nota Bene prácou.

Príbeh, ktorý si pozriete je natočený podľa skutočnosti. Ak sa vás dotkne, dotyk opätujte. Cez bezkontaktné pokladničky VISA, ktoré si vyskúšate taktiež ako prví na Slovensku. DobraKrajina.sk je charitatívny portál a každý váš príspevok pomôže ľuďom v zložitých životných situáciách odraziť sa od dna. Najčastejšie ide o pomoc v exekučných konaniach, opätovnom získaní zamestnania či bývania.

2. Chytíte sa za srdce. Vlastné. Doslova

Chcete si chytiť do ruky svoje srdce? Máte na to jedinečnú príležitosť. Vďaka aplikácii Human Anatomy VR vkročíte do vlastné tela a môžete si ohmatať, popresúvať aj detailne pozrieť čokoľvek, čo vás vo vašom vnútri zaujme. Takto si predstavujeme moderné učenie na školách.

3. Dobijete telefón slnečnou energiou

Chytro si potrebujete nabiť telefón? Tak si sadnite na chytrú lavičku STEORA. Môžete na nej surfovať po internete a dobije vás slnečnou energiou. Aj to je budúcnosť, ktorú chceme mať v Dobrej krajine.

 4. Časť interiéru stanu si budete môcť odniesť domov

Záleží vám na tom, aby sa v našej krajine menej plytvalo? Aj nám. Preto po Pohode hľadáme priestor na ďalšie zmysluplné využitie interiéru stanu. Zapojte sa do našej on-line aukcie a za pár eur získajte vankúše či niečo na sedenie.

Popritom všetkom vám ponúkneme skvelú kávu, nanuky, či výborné koláčiky. Dokonca vás oblečieme – do dobrotričiek a dobromikín s motívmi, ktoré navrhli naši kamaráti s Downovým syndrómom. Ku božským chutiam či anjelským šatám sa dostanete aj dotykom. Budeme mať bezkontaktné platobné terminály, ktoré si odskúšate ako prví na Slovensku.

Všetko, čo si v stane DobraKrajina.sk kúpite alebo vyskúšate bude darom v rámci verejnej zbierky Nadácie Pontis. A použijeme ho na pomoc ľuďom v chudobe a rozvíjanie technologických možností pre neziskové organizácie zverejnené na portáli. Ďakujeme.

Naša vďaka patrí aj partnerom, ktorí nám umožnili priniesť vám na Pohodu zážitky s pridanou hodnotou:

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111