28. 12. 2015 Zodpovedné podnikanie

Adoptované orlíča inšpirovalo spoločnosť Západoslovenská energetika ku krásnej kampani

Západoslovenská energetika pripravila s mimovládnou organizáciou Ochrana dravcov na Slovensku kampaň Návrat orlov.

Prispejte i vy spolu so ZSE k ochrane tohto vzácneho druhu. Zapojte sa do kampane Návrat orlov.

Cieľom kampane Návrat orlov je prinášať informácie o orloch a zapojiť verejnosť do iniciatívy na zlepšenie podmienok pre vzácne dravce a ich vrátenie do krajiny. Kampaň vznikla na základe príbehu adoptovaného orlíčaťa Karola, ktorý sledovalo počas letných mesiacov celé Slovensko. Po tom, ako ho opustili vlastní rodičia, pretože priamo pod hniezdom prebiehala rozsiahla ťažba, bolo orlíča niekoľko dní kŕmené v ľudskej opatere. Následne dostalo druhý domov u adoptívnych orlích rodičov a začiatkom augusta vyletelo z hniezda.

V rámci kampane Návrat orlov je možné prispieť na ochranu tohto vzácneho druhu. Ako darček za príspevok dostanú darcovia originálne tričká s Karolom. Viac informácii nájdete na stránke www.navratorlov.dravce.sk.

Spoločnosť ZSE prevzala záštitu nad ochranou tohto ohrozeného druhu na celom západnom Slovensku. Doteraz bolo ošetrených už viac ako 8-tisíc stĺpov elektrických vedení, na ktoré môžu orly bezpečne dosadať. Aj samotní zamestnanci môžu v rámci dobrovoľníctva prispievať k zlepšeniu podmienok na chránených vtačích územiach.

 

Zdroj: TS ZSE

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.