13. 11. 2014 Zodpovedné podnikanie

Aj tento rok môžete pomôcť ľuďom v núdzi

V obchodoch Tesco po celom Slovensku prebieha v novembri potravinová zbierka na pomoc ľuďom v núdzi.

10. novembra štartuje celoslovenská Potravinová zbierka, vďaka ktorej dáme ľuďom v ťažkej situácii spoločne vedieť, že ich osud nám nie je ľahostajný. Do Potravinovej zbierky sa môžete zapojiť aj vy – do 15. novembra vo vybraných 67 obchodoch Tesco po celom Slovensku.

V poradí druhú celoslovenskú Potravinovú zbierku organizuje Tesco v spolupráci so Slovenskou katolíckou charitou, organizáciou Depaul Slovensko, Potravinovou bankou Slovenska a spoločnosťou Unilever. Pomôcť ľuďom v ťažkej životnej situácii je vďaka tomu jednoduchšie. Stačí, ak v týždni od 10. do 15. novembra nakúpite trvanlivé potraviny alebo hygienické potreby a odovzdáte ich dobrovoľníkom pri vstupe do predajne. Potraviny následne poputujú tým, pre ktorých bude zima opäť ťažká. Spoločnosť Tesco pomoc následne zvýši 20 percentami z hodnoty darovaných tovarov. Spoločnosť Unilever prispeje 3 centami za kúpu každého z vybraných výrobkov ich značiek.

Podujatie nadväzuje na úspech minuloročnej Potravinovej zbierky, ktorá prebehla v 28 obchodoch. Vďaka štedrosti darcov sa podarilo vyzbierať dostatok potravín na prípravu neuveriteľných 44-tisíc porcií teplého jedla, ktoré pomohli mnohým ľuďom preklenúť zimu – jedno z najťažších období roka.

Viac o Potravinovej zbierke, zoznam zapojených obchodov i príbehy minuloročnej pomoci nájdete na stránke http://www.tesco.sk/tesco-v-sr/potravinova-zbierka/.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.