01. 03. 2016 Zodpovedné podnikanie

Aj v tomto roku sú východniari pripravení pomáhať

Spoločnosť T-Systems Slovakia svojim zodpovedným prístupom ku komunite a veľkou angažovanosťou svojich zamestnancov inšpiruje firmy na východe.

Spoločnosť T-Systems Slovakia vďaka angažovaniu zamestnancov každoročne prispieva k rozvoju regiónu.

Šport, kultúra, ale aj pomoc zdravotne postihnutým deťom. Aj na tom záleží východniarom pracujúcim v T-Systems Slovakia. Vďaka ich aktívnej pomoci v neziskových organizáciách sa totiž tie mohli uchádzať o grant nadačného fondu T-Systems Slovakia. Z 23 prihlásených projektov dostalo zelenú osem z nich v celkovej výške 12 000 eur.

Medzi podporenými organizáciami je aj občianske združenie Centrum Liberta z Košíc s iniciatívou pomoci pre zdravotne postihnuté deti, mládež a ich rodiny. OZ Enjoy the ride vybuduje molitanový bazén „foampit“ so zaťahovacím zastrešením na bezpečný nácvik akrobatických skokov na bicykli pre deti a mládež. Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov projektom skvalitnia výcvik agility psov, čím chcú zvýšiť účasť ľudí na tejto športovej disciplíne. Dobrovoľníci z OZ 3-ATLON pripravia 3. ročník Košického triatlonu.

„Komunita tohto regiónu má v našej spoločnosti už vyše 3 500 zástupcov. Takýto vysoký počet zamestnancov nás motivuje k tomu, aby sme v tomto regióne zastávali pozíciu zodpovednej spoločnosti. Verím, že tretí ročník grantového programu „T“ for all, all for „T“ je toho jasným dôkazom. Osem podporených projektov odzrkadľuje pestrosť aktivít, ktorým sa naši zamestnanci vo voľnom čase venujú. Sme radi, že v tomto ročníku podporíme aktivity pre zdravotne postihnuté deti, šport v meste či kultúru iných krajín a pomôžeme tak posunúť tento región vpred,” hovorí viceprezident pre ľudské zdroje T-Systems Slovakia s.r.o. Pavel Jireček.

 

Zdroj: T-Systems Slovakia

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.