02. 11. 2020 Nadácia Pontis

Ako šíriť dobro vo vašom meste či obci

Aktuálna náročná spoločenská situácia zvýrazňuje u ľudí pocity nespokojnosti, frustrácie či hnevu. Preto je teraz ešte dôležitejšie ako inokedy prinášať láskavosť, štedrosť a príležitosti pomáhať. Pridajte sa k nám a inšpirujte sa iniciatívou #GivingTuesday aj vo vašej samospráve.

V utorok 10. novembra budeme spoločne zdieľať tipy a nápady, ako šíriť dobro vo vašom meste alebo obci. Pripojte sa k nám a zaregistrujte sa na náš videohovor.

  • Dozviete sa, ako pripraviť deň dobrých skutkov #GivingTuesday, ako zapojiť zamestnancov i obyvateľov a na čo si dať pri prípravách pozor.
  • O svoje skúsenosti sa podelia organizátorky aktivít v slovenských mestách, ktoré si #GivingTuesday už vyskúšali a pripravujú sa na ročník 2020.
  • Na záver bude priestor na vaše otázky, diskusiu s ďalšími zástupcami mestských či obecných úradov a výmenu nápadov, ako šíriť dobro vo vašom meste aj v čase pandémie.

Pre koho je podujatie určené:

Pre zamestnancov miestnych, mestských a obecných úradov.

Program:

10:00 – 10:15: Čo je #GivingTuesday a prečo si ho nenechať ujsť

Veronika Sedláčková z Nadácie Pontis predstaví iniciatívu.

10:15 – 10:45: Inšpirácie na #GivingTuesday zo zapojených miest a obcí

O svoje skúsenosti z minulých ročníkov aj z príprav na #GivingTuesday 2020 sa podelia:

  • Ľubomíra Bečarovičová – Mesto Hlohovec
  • Janka Langová – Mestská časť Bratislava – Staré Mesto
  • Júlia Jančurová – Mesto Spišská Nová Ves

10:45 – 11:30: Otázky a odpovede

Spýtajte sa, čo vás zaujíma počas otvorenej diskusie.

Aké aktivity rečníčky priblížia?

Ľubomíra Bečarovičová

Na Mestskom úrade v Hlohovci si zamestnanci aj tento rok pripravili aktivity, ktorými pomôžu a podporia najviac zraniteľné skupiny občanov. Organizujú zbierku instantných potravín a stravných lístkov pre klientov sociálnych zariadení a pre deti z domova sociálnych služieb pripravujú vianočné prekvapenie.

Janka Langová

Do prvého #GivingTuesday sa zapojilo 100 zamestnancov Miestneho úradu mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Zamestnanci zorganizovali zbierku pre ľudí bez domova a čerešničkou na torte bol zábavný program pre klientov miestneho domova sociálnych služieb. Aj vďaka #GivingTuesday sa do Kolektívnej zmluvy na rok 2020 pridala formulácia, ktorá umožňuje zamestnancom stráviť dva pracovné dni v roku dobrovoľníckou činnosťou.

Júlia Jančurová

Mesto Spišská Nová Ves zapája do svojich dobročinných aktivít nielen zamestnancov, ale aj obyvateľov mesta. Už druhý rok vyhlásila samospráva zbierku pre 3 rôzne organizácie, kam môže prispieť aj verejnosť. Minulý rok ich milo prekvapili napríklad dôchodcovia, ktorí sa vo veľkom počte zapojili a prispeli do zbierky potravín pre ľudí bez domova.

 

Zaregistrujete sa vyplnením dotazníka. Registrácia je otvorená do 9. novembra.

Kto sme

Prepájame firmy, mimovládne organizácie, štátne inštitúcie, komunity a jednotlivcov, aby sme spoločnými silami dosiahli pozitívne zmeny vo vzdelávaní, v zodpovednom podnikaní a v boji proti korupcii a chudobe. V týchto témach sme aj experti.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava

tel.: (421 2) 5710 8111


Instagram