10. 09. 2015 Zodpovedné podnikanie

Automobilka KIA pomáha komunite v Žilinskom kraji

Automobilka KIA Motors Slovakia už niekoľko rokov pomáha okolitej komunite nielen v meste Žilina, ale aj v okolitých obciach.

 

Mnohé organizácie na Slovensku získavajú podporu na svoje projekty aj vďaka firmám, ktoré tu podnikajú. V Žilinskom kraji je to napríklad automobilka KIA Motors Slovakia, ktorá už niekoľko rokov pomáha okolitej komunite nielen v meste Žilina, ale aj v okolitých obciach. Tento rok podporila KIA už 272 zaujímavých projektov.

Dobrovoľníci z automobilky pomáhali

KIA tento rok podporila rôzne projekty, ktoré sa zameriavali na rozvoj kultúry, športu či zapojenie zamestnancov – dobrovoľníkov do rôznych aktivít. Sociálne zariadenie pre núdznych v Žiline denne navštevuje viac ako 30 ľudí bez domova. Zariadenie pre seniorov v Martine zasa slúži 26 ľuďom odkázaným na pomoc druhých. Ich pracovníci majú plné ruky práce s klientmi a neraz by sa im zišla ruka navyše, ktorá by pomohla so zveľadením centra. „Dobrovoľníci počas tohto roka pomohli s vyčistením, vymaľovaním a so skrášlením priestorov,“ hovorí Barbora Pálešová, programová koordinátorka Nadácie Pontis. Zamestnanci z KIA spoločne pomohli v 16 organizáciách pri rôznych prácach, ktoré by pracovníci zariadení kapacitne ani časovo nestíhali.  

Podpora pre obce

Automobilka pomáhala aj v obciach v Žilinskom kraji. Cieľom grantového programu Pre obce bolo prispieť k zlepšeniu životných podmienok ľudí v obciach ako Mojš, Gbeľany, Krasňany, v Chorvátskom Grobe a v ďalších. Vďaka podpore mohli usporiadať kultúrne či športové podujatia a priniesť do nich život. V Tepličke nad Váhom pribudol vďaka podpore automobilky schodolez pre pacientov, ktorí navštevujú obecné dvojposchodové zdravotnícke zariadenie.

Región športuje

Šport a zdravý životný štýl je ďalšia oblasť, ktorú KIA už roky podporuje. Tento rok prispela spoločnosť na 49 projektov. Medzi nimi aj na sériu podujatí Streetball proti rakovine, ktorého cieľom bolo nielen umožniť mladým ľuďom športovať, ale aj šíriť osvetu v boji proti rakovine. Výťažok zo streetballových turnajov putoval žilinskej pobočke Ligy proti rakovine.

Podpora žilinskej kunsthalle

Projektu žilinskej kunsthalle v miestnej synagóge, ktorej nápad vznikol v roku 2012, spočiatku mnohí neverili. S myšlienkou jej vzniku prišla organizácia Truc Sphérique, ktorá organizuje kultúrne aktivity na Stanici Žilina – Záriečie. Začala ju podporovať aj spoločnosť KIA a to nielen finančne (tento rok prispela dokopy 30 000 EUR), ale aj zapájaním zamestnancov do rekonštrukcie. Projekt sa pohol tak ďaleko, že sa v nej dnes organizujú výstavy, koncerty, svadby a iné zaujímavé podujatia. Napriek tomu, že potrvá ešte najmenej pol roka, kým bude priestor kompletne zrekonštruovaný, už teraz môže byť Žilina pyšná na túto historickú stavbu.

 

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.