31. 07. 2017 Sociálne inovácie

Bežali ako o život. Za budúcu generáciu (3.0)

Za Generáciu 3.0 sa v apríli a júli postavili aj odvážni bežci.

Maratón a beh cez prírodné prekážky spojili s osobnou výzvou v prospech lepšieho vzdelávania na Slovensku. Ďakujeme, že ste ich podporili a držali im palce.

Začal s tým pontisák Palo Hrica, keď sa rozhodol zabehnúť pražský polmaratón. Na Facebooku vyzval svojich priateľov, aby podporili Generáciu 3.0 a tým ho motivovali k lepším výkonom.

Počas týždeň trvajúcej výzvy prichádzali desiatky príspevkov a Palo do cieľa dobehol s menami darcov na drese.

 

Ďalšia výzva bola náročnejšia. Ku behu bolo treba aj silu a odvahu zdolať 15 prírodných prekážok. Challenge accepted! zaznelo v ESETe a na štart adrenalínového Tvrďáka v Čunove sa začiatkom júla postavilo 14 mužov a žien. O tom, že im na kvalitnejšom vzdelávaní záleží niet pochýb. Svoj tím aj na trati viedol a podržal výkonný riaditeľ Richard Marko. Spoločne napli sily a prekonali fyzické možnosti, aby ukázali, že náročných situácií sa neboja – na trati ani v živote. Svoje štartovné venovali Generácii 3.0 a pridali sa ku nim aj mnohí kolegovia – nebežci.

Z Nadácie Pontis vám všetkým chceme veľmi poďakovať. Za to, že nám dôverujete a bežíte s nami aj naďalej.

Generácia 3.0 svoj cieľ, kvalitnejšie vzdelávanie na Slovensku, dosiahne až o niekoľko rokov. Ale veríme, že ho dosiahne a vytrvalo na našej trati bežíme ďalej.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111