16. 12. 2016 Nadácia Pontis

Darujte svoje narodeniny alebo dajte svojmu eventu pridanú hodnotu

Prinášame vám inšpiratívne príbehy, vďaka ktorým sa presvedčíte, že individuálna filantropia nemusí byť len vecou jednotlivca.

Darovali svoje narodeniny

Často sa stáva, že nevieme odpovedať na otázku, čo by prajeme na narodeniny. Napadlo vám zapriať si niekedy dobro pre druhých? Podporu pre núdznych? Umelec Róbert Hromec si na svoje životné jubileum zaželal pomoc pre Komunitné centrum v Žehre, ktoré sa venuje mladým Rómom.

„Pocit, keď človek dáva, je omnoho žiarivejší, uspokojivešejší, ako keď dostane nejakú materiálnu vec, na ktorú po čase zabudne. Bol som až prekvapený, ako všetci moji priatelia veľmi dobre zareagovali.“ hovorí o svojom nápade vyzvať priateľov, aby mu na narodeniny nenosili dary, ale venovali peniaze centru.

Podobnú skúsenosť majú aj manželia Lucia a Šimon Šickovci. Na  narodeniny vyzvali priateľov, aby im pomohli postaviť studňu v krajine, kde je veľké sucho. Navyše, manželia sa rozhodli chýbajúcu čiastku doložiť. Vo videu hovoria aj ako reagujú na otázku, prečo radšej nepomáhajú na Slovensku.

Žúrka, ktorá pomáha

Zuzana a Ladislav minulý rok zorganizovali každoročnú vianočnú stretávku dlhoročných priateľov, no tentoraz jej dali zvláštny punc. Výťažok z tomboly venovali matkám a deťom v núdzi, aby im zabezpečili doslova teplé Vianoce.

„Nakoniec sme vyzbierali štvornásobok toho, čo sme dúfali,“ hovorí Zuzka a dodáva: „Myslím, že aj ľudia, ktorí sa zúčastnili toho večera odchádzali povznesení a nadšení.“

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.