03. 06. 2016 Zodpovedné podnikanie

Do cyklomaratónu Od Tatier k Dunaju sa zapojili aj zamestnanci spoločnosti Bayer

Zamestnanci spoločnosti Bayer zapojením do cyklomaratónu podporili pacientov so sklerózou multiplex.

Firma aktívnym účastníkom rozdala aj cyklistické doplnky s potlačou loga Bayer.

II. ročník cyklomaratónu Od Tatier k Dunaju, ktorý organizuje občianske združenie sclerosis multiplex Nádej sa uskutočnil v dňoch 15.-21. mája 2016 a mal celkovo 7 etáp. Počas týchto dní prešli pacienti so sklerózou multiplex, ale aj ich podporovatelia a fanúšikovia, neuveriteľných 450 kilometrov naprieč celým Slovenskom. Vyrazili z Košíc a pokračovali cez Tatry, Liptov, Trenčín až do Bratislavy.

Tento rok sa k cyklistom pridali aj zamestnanci spoločnosti Bayer Slovensko – Gabriela Michálková, Igor Novák a Marián Matovič. S pacientmi prešli poslednú etapu z Trnavy do Bratislavy, ktorá merala celkovo 53 km. Aj týmto spôsobom vyjadrili svoju solidaritu s tými, ktorí majú vážne zdravotné problémy, no napriek tomu bojujú a sú doslova nadopovaní pozitívnou energiou. Toto bolo aj motto pretekov, ktoré spoločnosť Bayer podporila.

 

Zdroj: Bayer Slovensko

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111