07. 10. 2020 Nadácia Pontis

Dobrá krajina končí, ale vašu pomoc potrebujeme. Ako môžete naďalej podporovať svoje organizácie?

Vďaka Dobrej krajine si takmer 7 300 darcov vytvorilo návyk pomáhať a zažilo dobrý pocit, ktorý darovanie prináša. Radi vám poradíme, ako v tom pokračovať ďalej.

Prinášame vám pár inšpirácií, ako podať dobro ďalej.

1. Web organizácie

Navštívte web vašej obľúbenej organizácie a vyhľadajte darovacie okno. Umožní vám jednorazové darovanie, či zasielanie pravidelného daru vo zvolenej výške alebo periodicite. Prihláste sa aj do newslettra, aby vám žiadna novinka neunikla.

Linky na weby vašich obľúbených organizácii nájdete aj na webe DobraKrajina.sk.

2. Darujme.sk

Neiskovkám ponúka jednoduché rozhranie na získavanie finančných prostriedkov online. Na ich Facebooku nájdete aktuálne kampane, tipy na darovanie a informácie o zaujímavých neziskových organizáciách.

3. Giving Tuesday

„Deň štedrosti“ tento rok pripadá na 1. december. Počas tohto dňa sa môžete stať jeho súčasťou a darovať peniaze, svoj čas, materiálne veci, know how alebo čokoľvek iné. Do výzvy sa zapájajú firmy, rodiny, jednotlivci a tretí sektor. Pritom nie je dôležité, čo sa daruje a komu, ale že sa človek zapojí. Na Facebooku či Instagrame nájdete celoročne zaujímavosti a inšpirácie o štedrosti.

4. Bystriny

Bystriny sú komunitou alebo akýmsi online „trhoviskom dobra“, kde jedna strana hľadá bezplatnú odbornú pomoc a druhá strana ju ponúka. Navštívte Bystriny.sk.

Viac o tom, prečo Dobrá krajina končí, si prečítate v tomto článku.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.