08. 06. 2017 Nadácia Pontis

Dobrovoľníci vo Svite vyčistia chodník, v Spišskej Novej Vsi namaľujú plot ZOO

Najväčšieho stredoeurópskeho podujatia firemného dobrovoľníctva Naše Mesto sa zúčastní viac ako 10-tisíc dobrovoľníkov.

Spolu viac ako 10 000 dobrovoľníkov sa zúčastní na najväčšom stredoeurópskom podujatí firemného dobrovoľníctva Naše Mesto. Organizuje ho Nadácia Pontis a uskutoční sa 9. a 10. júna. Dobrovoľníci pomôžu 233 neziskovým organizáciám, nízkoprahovým centrám, domovom sociálnych služieb, ale aj školám či škôlkam zlepšiť prostredie, v ktorom pôsobia. Dobrovoľníci zo 131 firiem budú v 52 mestách a obciach po celom Slovensku.

Zamestnancov vyšlú firmy

Už po 11. raz vyšlú firmy svojich zamestnancov, aby pracovný deň odrobili v prospech spoločnosti. „V spoločnosti sa lámu bariéry týkajúce sa nezištnej pomoci. Každoročne rastie počet firemných dobrovoľníkov zapojených do Nášho Mesta. Je to aj vďaka tomu, že firmy samotné povzbudzujú zamestnancov, aby neboli ľahostajní k miestam, kde žijú. Zamestnanci si zase radi aktívne oddýchnu pri manuálnej činnosti, prípadne si spravia spoločný teambuilding,“ priblížil Michal Kišša, programový riaditeľ Nadácie Pontis.

V Poprade škola, vo Svite chodník

V Poprade sa bude skrášľovať areál základnej školy, v Spišskej Novej Vsi dobrovoľníci namaľujú plot miestnej zoologickej záhrady a vo Svite vyčistia náučný chodník. V piatok 9. júna dobrovoľníci v Základnej škole s materskou školou na Komenského ulici v Poprade postavia bylinkovú špirálu. Podľa PR koordinátorky podujatia Naše Mesto Zuzany Schalekovej, prihlásení ľudia upravia aj okolie školy. Vo Svite dobrovoľníci v piatok zrenovujú náučný chodník Baba.

„Pozdĺž chodníka sa vyzbierajú odpadky, potrebné sú aj menšie úpravy lavičiek,“ povedala Schaleková.

V sobotu (10.6.) plánujú opraviť knižnú búdku a zrevitalizovať jej okolie. V Spišskej Novej Vsi dobrovoľníci namaľujú plot zoologickej záhrady a v jej areáli budú sadiť i živý plot a okrasné rastliny. „Spolupráca dobrovoľníkov a klientov bude prebiehať v zariadení Združenia na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Spišskej Novej Vsi. Spoločne budú sadiť kvety a maľovať plot,“ uviedla Schaleková. Pomáhať sa bude aj v obci Harichovce pri úprave regionálnej oddychovej zóny – Pri Kadlubku. Podľa slov Schalekovej sa vyčistí potok, postavia sa nové hrádze. Obnovou prejde i studnička, pribudne tu nové posedenie a prístrešok.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111