02. 11. 2015 Nadácia Pontis

Dobrý obchod na Sashe.sk

Na Sashe.sk predávajú ručne robené veci šikovní dizajnéri, remeselníci a výrobcovia. Odteraz aj pre dobrú vec!

Počas predvianočného obdobia sa bude na DobraKrajina.sk aj na SAShE.sk diať niečo nové. 

Dobrý obchod je priestor pre neziskovky z Dobrej krajiny, kde môžu ponúknuť svoje (alebo darované) ručne vyrobené predmety a získať tak finančné príspevky od ľudí na svoje projekty.

V ponuke Dobrého obchodu sa budú vždy nachádzať veci, ktoré boli buď vyrobené v chránenej dielni neziskovej organizácie, alebo boli venované donorom z radov autorov SAShE.sk.

Ako funguje Dobrý obchod?

V Dobrom obchode nakupujete takmer rovnako, ako v inej galérii na SAShE.sk. Rozdielom je, že kúpou vecičky z Dobrého obchodu prispievate vami vybranej organizácii a to plnou sumou ceny výrobku, keďže tento predaj je oslobodený od provízneho systému SAShE.sk. 

Vaše peniaze za vecičku z Dobrého obchodu putujú na zbierkový účet Dobrej krajiny, ktorá ich pripíše na kontá jednotlivých neziskoviek a ich projektov.

Vaše príspevky sa navyše zobrazujú priamo na stránke Dobrej krajiny. Na podstránke konkrétneho projektu, ktorému ste prispeli nájdete v záložku Darcovia a v nej bude uvedené – Dobrí ľudia zo SAShE.sk.

Kto predáva v Dobrom obchode?

V súčasnosti Dobrý obchod štartuje s podporou piatich projektov:

1. Autistické centrum Andreas

Pre podporu ich projektu Bez rodičov pre rodičov ponúkajú v Dobrom obchode vecičky z vlastnej dielne, napríklad vianočné ozdoby, pohľadnice a prekrásnekeramické magnetky.


2. Nezábudka

Pre ich projekt Nezábudka ponúkajú v Dobrom obchode vecičky z vlastnej chránenej dielne, napríklad pohánkové vankúšiky alebo medovkové vrecúška do šatníka.

3. Plamienok

Pre ich projekt Darujme rodinám stratené slnko ponúkajú vecičky, ktoré dostali od SAShE Donora. Plamienok totiž nemá svoju vlastnú dieľňu a preto potreboval pomoc od Donora. Donorom Plamienku je redakcia SAShE.sk a autor Cherryjanka, ktorí venovali Plamienku 80 kusov balíčkov s prekrásnymi vianočnými orieškami.

4. Púpava

Pre ich projekt:Pripravme domovákov do života ponúkajú vecičky, ktoré dostali od SAShE Donora. Púpava nemá svoju vlastnú dieľňu a preto potrebovala pomoc od Donora. Donorom Púpavy je autor Lobelia, ktorá venovala 15 kusov inšpiratívnych náhrdelníkov a 15 kusov inšpiratívnych náramkov zo svojej dielne.

5. Maják

Zariadenie pre hluchoslepých Maják pre projekt Darujme hlucho-slepým farebný život zatiaľ čaká na svojho donora zo SAShE.sk! Ako sa ním môžete stať?

 

Za tento obchod srdečne ďakujeme srdečne Sashe.sk a pozývame vás na dobré nákupy:

 

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111