27. 10. 2012 Nadácia Pontis

Dokážeme tromfnúť Nemcov?

Odovzdaním starých telefónov podporíte Srdce pre deti

BRATISLAVA – Vyzbierame viac? Novým partnerom charitatívneho projektu denníka Nový Čas ­ Srdce pre deti je O2. Za každý odovzdaný starý mobil operátor prispeje 1 € malým pacientom a detičkám s ťažkým osudom. V rámci nemeckého projektu „Ein Herz für Kinder“ minulý rok vyzbierali 585 758 použitých telefónov, čo znamená, že v priemere každý 140. obyvateľ daroval mobil. 
Koľko musíme vyzbierať, aby sme ich tromi? 
Minuloročný program Nového Času otvoril srdcia tisíckam Slovákom. Vďaka SMS sa podarilo vyzbierať neuveriteľných 760 645 eur! Každý cent putuje na pomoc deťom, ktoré to najviac potrebujú. V 82­miliónovom Nemecku sa minulý rok vyzbieralo takmer 14 miliónov eur. Do projektu sa aj tu zapojilo veľa celebrít, mnohé z nich pomohli aj odovzdaním starého telefónu. Mobil darovali aj slávny moderátor Thomas Gottschalk (62), speváčka Sarah Connor (32) či moderátor Kai Paume (45). Ani slovenské známe tváre však v ničom nezaostávajú. Projekt odštartoval len pred desiatimi dňami, dobrej veci však už stihli pomôcť moderátori Adela Banášová (32) a Matej Sajfa Cifra (33), Stanka Pavolová (31), Erika Barkolová (35) či scenárista Andy Kraus (45). Priniesli starý mobil do predajne O2 a za ich odovzdané telefóny tak operátor, ktorý je generálnym partnerom galavečera na Jojke, poslal 1 euro za každý z nich na pomoc malým pacientom. V Nemecku sa podarilo vyzbierať 585 758 starých telefónov. Aby ich Slovensko pri porovnaní počtu obyvateľov tromo, musíme vyzbierať 38 849 telefónov. Okrem toho, že vyčaríte úsmev na perách malým pacientom s ťažkým osudom, pomôžete aj prírode. Srdce pre deti je charitatívny projekt denníka Nový Čas, ktorý spravuje Nadácia Pontis.

***
Ako funguje recyklačný program nový za starý

Zákazník do O2 predajne prinesie svoj starý telefón. Pri jeho odovzdaní získa kupón so zvýhodnením na nákup nového smartfónu. Ten bude vo výške zostatkovej hodnoty vášho starého telefónu. Výhodou je aj kombinovateľnosť s poskytovanými zľavami. Navyše, kupóny je možné kumulovať na nákup jedného alebo viacerých telefónov. Za každý odovzdaný kus prispeje O2 z vlastného vrecka do Srdca pre deti 1 eurom

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111