31. 01. 2017 Zodpovedné podnikanie

Dokonale nedokonalé ovocie a zelenina v Tescu

Plodiny, ktoré nespĺňajú štandardné požiadavky na tvar či veľkosť, ponúkne reťazec zákazníkom za zvýhodnené ceny.

Vo vybraných 13 predajniach Tesco je od minulého týždňa v ponuke aj ovocie a zelenina s nedokonalým vzhľadom. Rad Perfectly Imperfect už reťazec úspešne uviedol vo Veľkej Británii a teraz ho prináša do 50 prevádzok po strednej Európe.

Prostredníctvom neho ponúka kvalitné ovocie a zeleninu, ktorých jedinou chybičkou krásy je nedokonalý vzhľad. V prvom rade tak chce vzdelať zákazníkov a pomôcť k zníženiu plytvania potravinami.

Jednou z našich priorít je znižovanie plytvania potravinami v dodávateľskom reťazci, ako aj hľadanie možných spôsobov, ako tento zámer presadiť medzi našimi dodávateľmi a zákazníkmi,“ píše sa v oficiálnom stanovisku firmy. „V strednej Európe sme tento cieľ už čiastočne naplnili prostredníctvom spolupráce s potravinovými bankami, ktoré odovzdali prebytočné potraviny ľuďom v núdzi. Vo svojom ambicióznom pláne teraz chceme napredovať.

V ponuke sú zemiaky, mrkva a jablká. Ich cena má byť o 20 % nižšia ako v prípade pekných” súrodencov.

V Čechách pokrivenú či menej vzhľadnú zeleninu a ovocie už dávnejšie predáva diskontný reťazec Penny Market a internetový obchod Rohlik.cz.

Denník N oslovil konkurentov Tesca na Slovensku, tí však o obdobnom kroku zatiaľ neuvažujú. „Podľa našich skúseností by sa pri takomto predaji mohol vyskytnúť problém zo strany štátnej veterinárnej kontroly,” uviedla Denisa Pernicová, hovorkyňa Billa Slovensko.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.