23. 08. 2016 Zodpovedné podnikanie

Drobné HR iniciatívy s veľkým efektom

Zamestnanci spoločnosti TNT osviežili tradičnú škálu zamestnaneckých benefitov netradičnými aktivitami. Inšpirujte sa i Vy.

Zamestnanci spoločnosti TNT si počas Dňa kvetov presádzali kvety, ktoré im skrášľujú kancelárie.

Niekedy stačí naozaj málo na to, aby ste ľuďom spríjemnili ich každodenný pobyt v práci. Trojčlennému kolektívu na personálnom oddelení v spoločnosti TNT na to stačil malý nápad, kúsok kreativity, jeden kalendár medzinárodných sviatkov a doslova pár eur.

Výsledkom sú netradičné aktivity, ktorými sa snažia ľudí príjemne prekvapiť, pobaviť a zároveň aj niečo naučiť. Počas Svetového dňa bez tabaku prichystali na mieste vyhradenom pre fajčiarov jabĺčka, ktorými sa mohli ponúknuť namiesto cigarety. Na Deň čokolády zas servírovali po kanceláriách taniere s touto kakaovou maškrtou na doplnenie pracovnej energie. Mesiac knihy oslávili v TNT malým firemným bazárom kníh, pri príležitosti Dňa kvetov rozdávali zamestnancom zeminu a hnojivo pre rastliny, ktoré im spríjemňujú pracovné prostredie. V horúcich letných dňoch vítajú ľudí v kuchynkách džbány s osviežujúcimi limonádami a na toaletách sú im po novom k dispozícii košíčky s užitočnými hygienickými potrebami.

To je len malá ukážka toho, ako rýchlo a jednoducho sa dá osviežiť široká škála konštantných zamestnaneckých benefitov a nenásilnou hravou formou budovať vzťah so zamestnancami. „Je pre nás dôležité, aby sa ľudia v práci cítili dobre a pracovali pre firmu s radosťou. Všetky tieto aktivity sú veľmi jednoduché a vyžadujú minimálne investície, avšak firme sa niekoľkonásobne vrátia v podobe verných zamestnancov, dobrých vzťahov v kolektíve a v neposlednom rade aj vyššou efektivitou práce,“ hovorí Vladimíra Ilavská, personálna manažérka TNT Slovensko.

 

Zdroj: TS spoločnosti TNT

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111