28. 11. 2017 Zodpovedné podnikanie

Druhý ročník programu iNOVEum pre biznis nápady stredoškolákov

Neošúchaným nápadom dáva Embraco na Spiši zelenú.

Približne stovka stredoškolákov zo Spišskej Novej Vsi otváracím seminárom v novembri spoločne odštartovala 2. ročník grantového programu iNOVEum. Program prebieha za podpory spoločnosti Embraco, Nadácie Pontis a v réžii iniciatívy Rozbehni sa! Pomáha vyhľadávať biznis nápady stredoškolských študentov, rozvíjať ich a viesť mladých ľudí k realizácii svojej myšlienky. iNOVEum nadväzuje na svoj prvý ročník, v ktorom sa do najužšieho finále dostalo osem projektov a z nich päť získalo finančnú podporu v celkovej výške 15 tisíc eur z Nadačného fondu Embraco.

„V tomto školskom roku sa prvej časti zúčastnilo dokopy približne 570 žiakov,“ komentuje Juraj Kováč z think-tanku Rozbehni sa! „Spolu sme len počas týchto stretnutí vymysleli 41 životaschopných nápadov a sám som zvedavý, ako sa študenti postupne zhostia ich uvedenia do života.“

Dlhodobým cieľom programu je povzbudiť mladých ľudí na Spiši k podnikateľskému mysleniu, nebojácnosti pri realizácii svojich snov a nápadov a v neposlednom rade k tomu, aby študenti po skončení strednej školy neopúšťali svoj domovský región a prispievali k jeho rozvoju.

V minulom ročníku si finančnú podporu na ďalší rozvoj nápadu odniesli napríklad nafukovací člnostan, flexibilný desiatový box, dizajnová lampa nabíjajúca smartfón či návrh súpravy oblečenia v hip-hopovom štýle.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111