19. 04. 2012 Nadácia Pontis

Eduško dostal futbalovú izbičku!

Teší sa na okamih, keď ju ukáže kamošovi Hamšíkovi

ŽDAŇA – Teší sa z novej izbičky! Chorý Eduško Deák (4) zo Ždane pri Košiciach oslávi v júni piate narodeniny, no už teraz sa môže tešiť z jedného predčasného darčeka. Vďaka projektu Srdce pre deti NadáciePontis a Nového Času má novú detskú izbu s polohovateľnou posteľou, v ktorej je plno futbalových motívov. A Eduško futbal priam zbožňuje!

„Izba sa mi tak zmenila, že ani Marek Hamšík by ju nespoznal! No určite by sa potešil. Spolu s bratom Filipom (8) sa v detskej izbe vyšantíme najmä pri futbale. Práve ten mám najradšej,“ teší sa malý-veľký bojovník Eduško, ktorý verí, že ho kamarát Hamšík ešte niekedy navštívi a on mu svoju izbičku ukáže.  Po prvej návšteve kapitána našej futbalovej reprezentácie uňho doma chlapček doslova pookrial. Aj keď ešte stále zvádza s rakovinou veľmi ťažký boj, verí, že raz bude zdravý. Zo všetkých najviac si jeho uzdravenie prajú milujúci rodičia. Dar od Srdca pre deti ich veľmi milo prekvapil a potešil. „Edko predtým v detskej izbe nemal posteľ, spával s nami, v našej spálni. Z nového nábytku sa, pochopiteľne, veľmi potešil. 

Najmä z postele, ktorá je polohovateľná. Často ho totiž bolieva hlava a vtedy potrebuje striedaš výšku postele,“ pochvaľuje si jeho mama Melánia (37). Spolu s manželom Cyrilom (41), inak trénerom miestnych futbalistov, sa tešia z posledných dobrých správ od lekárov. „Návšteva Marka Hamšíka aj nová izba určite pomáhajú v Edkovom uzdravovaní. Hoci stále chodíme na chemoterapiu, liečba zaberá a choroba je na ústupe.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.