13. 04. 2016 Zodpovedné podnikanie

Elektromobilita na vyššej úrovni

Skupina VSE a spoločnosť Business Lease Slovakia spojili svoje sily dokopy a predstavili nový eMobility balík. Aké benefity ponúka?

Slávnostné odovzdanie prvého eMobility balíka.

Na trh prichádza eMobility balík pre firmy aj jednotlivcov

Spoločnosť Business Lease Slovakia sa spojila so Skupinou VSE a vo štvrtok 14. apríla 2016 predstavila v Bratislave nový eMobility balík. Ten v sebe zahŕňa komplex služieb operatívneho lízingu a to od objednania, nákupu a registrácie elektromobilu, cez inštaláciu, revíziu a servis nabíjačky pre elektromobily back-endový systém na kontrolu spotreby a spoplatnenie nabíjania (pri SMART technológii), cestnú daň, povinné zmluvné a havarijné poistenie, promptné riešenie poistných udalostí a asistenčnú službu, kompletný záručný a pozáručný servis, pneumatiky, ich sezónne uskladnenie a pneuservis počas celej doby nájmu, vrátane opravy defektu, ako aj pick-up servis a náhradné vozidlo počas celej doby opravy.

Porovnateľná ekonomická efektívnosť

Na Slovensku si eMobility balík ako prvá odskúša spoločnosť CEVA Logistics Slovakia, ktorá si zároveň do vozidlového parku obstarala na operatívny lízing aj VW e-Golf. „Hlavnou motiváciou bolo urobiť niečo pre ochranu prírody a aktívne podporiť myšlienku využitia obnoviteľných zdrojov energie, nie len hovoriť o tejto téme. Verím, že budeme motivovať ďalšie firmy,” reagoval konateľ CEVA Logistics Gergely Fónod.

Prvý eMobility balík do užívania slávnostne prevzal G. Fónod (na úvodnej fotografii v strede) z rúk generálneho riaditeľa VSE Holding Thomasa Hejcmana (na úvodnej fotografii vľavo) a generálneho riaditeľa Business Lease Slovakia Björna van den Berga (na úvodnej fotografii vpravo).

Infraštruktúra sa zhusťuje

„Slovensko má už dnes jednu z najhustejších nabíjacích sietí v Európe aj vo svete v prepočte na počet elektromobilov v krajine. Vodiči elektromobilov tak môžu na Slovensku využívať vyše 50 verejne prístupných a bezplatných nabíjacích bodov, pričom táto sieť sa z roka na rok zhusťuje,“ hovorí generálny riaditeľ VSE Holding Thomas Hejcman. Skupina VSE Holding je súčasťou koncernu RWE, ktorý je jedným z najväčších operátorov inteligentnej nabíjacej infraštruktúry pre elektromobily. Koncern prevádzkuje okolo 4 300 nabíjacích staníc v celej Európe.

 

Zdroj: VSE Holding

 

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111