04. 07. 2012 Nadácia Pontis

Filmy, debaty, tanec, knihy

Keď už máte koncertov dosť, na Pohode je veľa iných možností, ako stráviť čas

Bažant kinematograf
Už tradičná súčasť každej Pohody. Uvidíte tam filmy Občan Havel přikuluje, Polnoc v Paríži, Ticho nad oblakmi, Posledný autobus, Zvonky šťastia, Dust and Glitter, Don‘t Stop, Trou de Fer, Rolling Stones – Shine a Light, ale aj večerníčky Viktora Kubala Puf a Muf. Na sobotný večer je nachystaná aj spomienka na speváčku Bety Majerníkovú zo skupiny Noisecut.

Dobrá krajina
Celý piatok a sobotu divadelné aj hudobné vystúpenia, ale najmä diskusie. K slovu sa dostanú rôzne mimovládne organizácie, občianske združenia a ich hostia z kultúrneho, politického a spoločenského života. Debatovať sa bude napríklad na témy: Etika médií (B. Ondrášik, M. Kostolný, I. Netík, L. Diko, L. Barmošová), O Gorile po Gorile (T. Nicholson, J. Spišiak), Aj my sme tu doma! (P. Hunčík, I. van Oijen, S. Choudhury, S. Daniel), Európa zdola (I. Radičová, M. Hvorecký, J. Šiklová, M. Kocáb, M. M. Šimečka). V piatok večer príde rad aj na Filantropickú Pecha Kucha Night – desať príbehov, ktoré vás chytia.

Nay tanečný dom
Tiež tradičná scéna, ktorá patrí medzi veľmi obľúbené. Každý deň tam budú prebiehať tanečné a hudobné workshopy, napríklad argentínskeho tanga, rusínskych tancov, swingu, orientálnych či rómskych tancov, ale aj koncerty skupín, na ktoré sa tiež dobre tancuje – Hugo Čáves Orchestra, Stealing Sheep, Longital, Zapaska a ďalších.

KC Dunaj
Obľúbené bratislavské kultúrne centrum má na Pohode vlastnú scénu – prenesie tam svoje Kreatívne ráno, ktorého sa zúčastní Viktor Frešo, Šimon Kliman a Rudo Sikora, Ján Boleslav Kladivo tu uvedie svoju knihu, debatovať sa bude o vytváraní komunitných priestorov a každé ráno si môžete prísť od 7.00 zacvičiť jogu.

Literárny klub
Ak máte radi slovenskú literatúru – toto je miesto, kde zažijete osobne svojich obľúbených autorov: čítať a rozprávať budú napríklad Monika Kompaníková, Mária Modrovich, Marek Vadas, Péter Hunčík, Tomáš Ulej uvedie svoju knihu aforizmov, Ivan Štrpka surrealistický román venovaný Dežovi Ursinymu, Fest Anča premietne ocenené animované filmy.

.týždeň
Kolegovia z .týždňa sa rozhodli vztýčiť vlastný stan s programom. V nočnom klube si môžete prísť podiskutovať s redaktormi a vypočuť unplugged koncert domácich etnohviezd Banda, debatovať sa tu bude aj o vede, šírení hudby, verejnoprávnej televízii alebo sa dá zapojiť do turnaja v stolnom hokeji.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111