10. 09. 2013 Zodpovedné podnikanie

Firma Bayer vyhlásila 9. ročník súťaže Ekológia v objektíve

Slovenskí a českí fotografi sa môžu do 10. októbra zapojiť do súťaže Ekológia v objektíve, ktorú každoročne vyhlasuje firma Bayer.

„Veda, ktorá pomáha zlepšovať život“. Tak znie téma tohtoročného, už deviateho ročníka fotografickej súťaže organizovanej firmou Bayer. Jej cieľom je zvýšiť záujem verejnosti o vedu, výskum a inovácie pre udržateľný rozvoj a ochranu prírody. Českí a slovenskí amatérski i profesionálni fotografi môžu prihlasovať svoje snímky v dvoch kategóriách, 11-17 rokov a nad 18 rokov na webových stránkach www.ekologievobjektivu.cz.

„Projekt Ekológia v objektíve chce prostredníctvom poslaní vyjadrených vo fotografiách inšpirovať širokú verejnosť k väčšiemu záujmu o ochranu životného prostredia, ako aj prírodné vedy, ktoré prinášajú riešenia napr. pre ochranu klímy, udržateľnosť, obnoviteľné zdroje a znižovanie negatívnych dopadov na životné prostredie,“ uviedol Frank Held z firmy Bayer.

Súťažné snímky môžete sledovať a hodnotiť na stránke www.ekologievobjektivu.cz, ako aj na sociálnych sieťach, napr. http://www.facebook.com/ekoobjektiv. Uzávierka súťaže je 10. októbra 2013. 

Na konci októbra vyberie víťazov česko-slovenská porota zložená z odborníkov na životné prostredie a fotografiu. Predsedníčkou poroty je významná slovenská profesorka Milota Havránková. Medzi českými zástupcami bude aj renomovaný fotograf, pedagóg a autor rady výstav a fotografických publikácií Jan Pohribný.

Hlavný víťaz tohtoročnej súťaže bude známy na prelome októbra a novembra, kedy mu zástupca firmy Bayer predá cenu Grand Prix. Porota udelí taktiež prvé tri ceny v oboch vekových kategóriách a ocenenie v kategórii fotografické cykly. Celkovo organizátor súťaže medzi víťazov rozdelí ceny v hodnote 7 797,3 Euro.

Súťaž prebieha pod záštitou medzinárodného Programu OSN pre životné prostredie (UNEP). Podporu projektu vyjadrili aj Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky, Český zväz ochrancov prírody a Slovenská agentúra životného prostredia.

 

Zdroje:aktuality.sk, webnoviny.sk, bayer.sk

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111