30. 11. 2021 Nadácia Pontis

#GivingTuesday je tu! Zapojiť sa môžete aj na poslednú chvíľu

Prelom novembra a decembra je práve ten čas, kedy na celom svete oslavujeme sviatok dobrých skutkov a štedrosti. Ak ste sa o #GivingTuesday dozvedeli ešte len teraz, alebo ste sa nedostali k pomáhaniu skôr, ani najmenej to neprekáža. Urobiť dobrý skutok nie je vôbec náročné.

Využite Urýchľovač dobra

Najjednoduchším spôsobom, ako šíriť dobrosrdečnosť a zapojiť sa do #GivingTuesday, je použiť nástroj s názvom Urýchľovač dobra. Nájdete ho na webe Givingtuesday.sk a jeho súčasťou je zoznam viac ako stovky pomáhajúcich organizácií, ktoré menia Slovensko na lepšiu krajinu.

Organizácie si v ňom viete vyfiltrovať podľa kraja, v ktorom pôsobia, či podľa oblasti, ktorej sa venujú, a nájsť si v ňom takú, ktorá je najzaujímavejšia práve pre vás. Filtrovať môžete neziskovky aj podľa toho, či by ste im radi poskytli finančnú pomoc, svoj čas, veci do zbierky, prípadne know-how.

Ak sa neviete rozhodnúť, koho by ste podporili, urýchľovač to môže spraviť za vás a vybrať organizáciu náhodne.

Urýchľovač dobra nájdete TU.

Inšpirujte iných ľudí

Niektorí ľudia sa neradi chvália tým, čo dobré spravili a že radi pomáhajú. Myslia si, že je zbytočné o tom hovoriť, či dokonca, že ich pomoc potom nevyznieva úprimne. #GivingTuesday je však v tomto iný. V tento deň vás naopak vyzývame, aby ste sa pochválili, komu a ako ste pomohli, pretože tým spravíte ďalší dobrý skutok a inšpirujete ďalších ľudí, aby sa pridali tiež. Čím viac sa nás do #GivingTuesday zapojí, tým viac dobra spolu vykonáme.

Zdieľajte svoje dobré skutky na Facebooku či Instagrame a nezabudnite na heštegy #GivingTuesday a #MozemPomozem a označenie @givingtuesdaysk.

Aj drobná láskavosť môže mať veľkú odozvu

Niekedy nemáme čas ani kapacitu vymyslieť a zorganizovať väčšiu pomoc. #GivingTuesday je však aj o malých dobrých skutkoch. Pochváľte niekoho, podporte sa, poďakujte sa. Aj vyčarením úsmevu konáte dobro. Láskavosť a ochota sú totiž neodmysliteľnou súčasťou našich životov.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.
×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.